Informacje o Księżach

A.D. 2021

Proboszcz (od 1985): Ks. Prałat Krzysztof Jackowski
6 czerwca 1971 roku przyjął święcenia kapłańskie w Archikatedrze Warszawskiej p.w. św. Jana Chrzciciela z rąk Jego Eminencji Ks. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W 1985 zostaje oddelegowany przez Arcybiskupa Warszawskiego i podejmuje starania u ówczesnych władz o uzyskanie zezwolenia na lokalizację i budowę kościoła na "Osiedlu Kinowa". W marcu 1988 roku zostaje mianowany Proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. Jest również Kapelanem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego.
Jest opiekunem i moderatorem duchowym wielu zespołów parafialnych m.in.
 • Papieskiej Kościelnej Służby Porządkowej Totus-Tuus
 • Żywego Różańca
 • Wikariusz (od 2012): Ks. Artur Więsik
  Święcenia kapłańskie przyjął dnia 5 czerwca 2004 roku z rąk Biskupa Kazimierza Romaniuka. Dotychczasowy Wikariusz Parafii Świętego Benedykta w Warszawie.
  Dyrektor administracyjny Radio Warszawa
  W Parafii opiekuje się grupą Odnowy w Duch Świętym
  Wikariusz (od 2016): Ks. Marek Długoszewski
  Święcenia kapłańskie przyjął dnia 15 czerwca 2002 roku z rąk Biskupa Kazimierza Romaniuka. Dotychczasowy Wikariusz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. W naszej Parafii od sierpnia 2016 roku. Katechizuje w XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego.
  Wikariusz (od 2015): Ks. Tomasz Kowalczyk
  Święcenia kapłańskie przyjął dnia 29 maja 1999 roku z rąk Biskupa Kazimierza Romaniuka. Dotychczasowy Wikariusz Parafii św. Faustyny na warszawskim Bródnie. W naszej Parafii od sierpnia 2015. Uczy Katechezy w Szkole Podstawowej nr 120.
  : Ks. Cezary Banaszek
  Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1988 z rąk Ks. Kardynała Józefa Glempa. Mieszka na terenie naszej Parafii.
  Ostatania aktualizacja: 27 lipca 2017