Pielgrzymka dziękczynna
za dar pontyfikatu Jana Pawła II

W dniach 21-24 września odbyła się pielgrzymka dziękczynna za dar Jana Pawła II. Trwając na modlitwie, na nowo odkrywaliśmy wartość słów które nasz rodak kierował do nas w różnych miejscach w Polsce.

Dzień 1
21 września uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Następnie przeżywaliśmy nabożeństwo przed relikwiami Krzyża Świętego na Łysej Górze. Zwiedziliśmy również najstarszą synagogę w Szydłowie a także ołtarz papieski w Starym Sączu. Nasz pierwszy dzień zakończył apel Jasnogórski w Brzegach, gdzie mieliśmy noclegi.

Msza w Skarżysku-Kamiennej

Relikwie Krzyża św. na Łysej Górze

Synagoga w Szadłowie

Modlitwa o beatyfikację w Starym Sączu

Dzień 2
22 września modliliśmy się na różańcu przechodząc dróżkami w Ludźmierzu, wędrowaliśmy Doliną Kościeliską w Tatrach Zachodnich a także rozważaliśmy stacje drogi krzyżowej na Krzeptówkach. Nie zabrakło również spotkania z s. Teresą, która pokazała nam miejsce, gdzie papież mieszkał jak przyjeżdżał na odpoczynek - ukochane narty.

Modlitwa różancowa na dróżkach w Ludźmierzu

Sanktuarium na Krzeptówkach

Dzień 3
23 września zwiedzaliśmy Wawel a także nie mogło nas zabraknąć na ulicy Floriańskiej skąd papież tyle razy pozdrawiał młodzież oraz wszystkich pielgrzymów. W Kalwarii Zebrzydowskiej rozważaliśmy tajemnice różańca na Dróżkach Matki Bożej oraz zwiedziliśmy sanktuarium. W czasie pielgrzymowania odwiedziliśmy Wadowice gdzie nie mogło zabraknąć odwiedzin w domu i "wadowickich kremówek".

Przy dzwonie Zygmunta

Wadowice - dom papieża

Na cmentarzu rakowickim

Dzień 4
24 września modliliśmy się przy relikwiach Św. S. Faustyny oraz w Sanktuarium Bożego miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym dniu uroczystą Msze Świętą przeżyliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Ze wzruszeniem w oczach dziękowaliśmy za osobę Jana Pawła II i za szczęśliwie przeżytą pielgrzymkę.

przy papieżu kończymy naszą pielgrzymkę