Chrystusa Króla

Ogłoszenia  Parafialne

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018

 

 1. Dzisiaj:
 • w czasie Mszy św. o godz. 10.00 Siostry Misjonarki Chrystusa Króla odnowią swoje Śluby Zakonne.
 • po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu: Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa.

 

 1. W środę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 18.00 modlitwa dziękczynna za Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

 1. W piątek Święto Świętego Andrzeja Apostoła.

 

 1. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Adresy zgłaszamy w zakrystii. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów. Po Mszy św. Różaniec Fatimski i spotkanie parafialnego Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Pierwszy Okres Liturgiczny Nowego Roku Kościelnego to Adwent. Jest to czas bezpośredniego, radosnego i pełnego nadziei przygotowania do Bożego Narodzenia.
 • – o godz. 15.30 spotkanie Papieskiej Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.
 • – o godz. 17.00 Nabożeństwo z procesją eucharystyczną.
 • – o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 • – o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W Okresie Adwentu Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie, we wszystkie dni powszednie o godz. 6.45, a więc Msza św. odprawiana zawsze o godz. 7.00 rozpoczynać się będzie we wszystkie powszednie dni Adwentu o 15 minut wcześniej. Dla dzieci Roraty w czwartki o godz. 18.00.Zapraszamy na te Msze św. dorosłych, dzieci i młodzież.

 

 1. Doroczne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu, trwać będą cztery dni, czyli do środy włącznie.

 

 1. Od 3 grudnia (poniedziałek) rozpoczniemy w Parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek kolędy podawany będzie w ogłoszeniach parafialnych, umieszczony jest także na tablicy ogłoszeń przed kościołem, jest na naszej stronie internetowej oraz roznoszone będą jak co roku pisemne zawiadomienia. Kolędę rozpoczynamy od godz. 17.00, w soboty od godz. 15.00.

 

 • W przyszłą niedzielę rozpocznie się świąteczna akcja „Bombka”, która ma na celu pomoc dzieciom, osobom starszym, w naszej wspólnocie parafialnej. Będzie można zrobić konkretną paczkę dla wylosowanej osoby, bądź przynieść długoterminowe artykuły spożywcze. Osoby, które włączą się w tę akcję proszone są o zgłaszanie się do Siostry Dominiki.

 

 • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medziugorie , która odbędzie w dniach od 24 kwietnia do 4 maja 2018 roku. Szczegółowe informacje u Siostry Urszuli w zakrystii.

 

 • W sklepiku parafialnym prasa, karty świąteczne, kalendarze na nowy rok, opłatek na stół wigilijny. Warto zainteresować się pełnym treści Tygodnikiem Diecezjalnym „Idziemy” oraz „Niedzielą” i „Gościem Niedzielnym”.

 

 • Wszystkim zaangażowanym w dalszą budowę i wystrój naszego kościoła serdeczne Bóg zapłać. Jak zawsze słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy troszczą się o porządek w kościele.

 

Zmarli śp.

 

Janina Szkoda     L. 98  zam. Majdańska

Jan Zyśk              L. 97  zam. Walewska

Bogdan Borowski L. 62  zam. Grenadierów

o spokój ich duszy:

Zdrowaś Mario ……………………

Wieczny odpoczynek …………..

Z pozdrowieniami i życzeniami spokojnego tygodnia

Ksiądz Proboszcz