Spotkanie dzieci w Niepokalanowie

W sobotę 14 września 2019 r. dzieci z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie wraz z rodzicami oraz s. Nataszą i s. Magdaleną wzięły udział w III Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie. Nasza grupa liczyła łącznie 50 osób. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Niepokalanowa, następnie o godz. 11.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej. Po Mszy Świętej był czas na posiłek oraz udział w grach, zabawach, konkursach i warsztatach, jak np. robienie  różańców, czy przygotowywanie owocowych pejzaży u niepokalanowskiego kuchcika. Niemałą atrakcją był również zakonny wóz strażacki.

Jako, że organizatorem spotkania było czasopismo dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej”, niektóre dzieciaki przebrane były za rycerzy i królewny, mogły nauczyć się tańców dworskich oraz zdobyć wiele rycerskich sprawności. Oczywiście miały również możliwość zostać małymi rycerzami Niepokalanej, z której wielu skorzystało.

Spotkanie dzieci w Niepokalanowie było wspaniałym czasem modlitwy, poznawania życia i dzieła św. Maksymiliana, dobrej zabawy i integracji, szczególnie ważnej na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego.