Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 marca 2020 r.

W związku z sytuacją epidemii bardzo prosimy naszych parafian o zainteresowanie się osobami w podeszłym wieku, samotnymi, naszymi sąsiadami, którzy mogą potrzebować pomocy, np. w formie zrobienia zakupów, lekarstw. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych.

Zgodnie z dekretem naszego Bp. Romualda Kamińskiego (cały tekst publikujemy na naszej stronie internetowej w aktualnościach) zawieszamy:

– wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

– rekolekcje parafialne i spotkania grup parafialnych

– ograniczamy możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencję mszalną lub, w wypadku pogrzebu, do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach, wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób.

 

W  kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach ważnych zawsze możemy kontaktować się z Księdzem przed lub po Mszy św. rano i wieczorem.

 

W niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych będą włączone głośniki na zewnątrz, by ze względu na bezpieczeństwo umożliwić uczestnictwo w liturgii również poza kościołem. W przypadku takich Mszy jeden z kapłanów, będzie udzielał Komunii św. również w drzwiach kościoła. (W razie potrzeby będą zorganizowane kolejne Msze dodatkowe – informacja będzie podawana na bieżąco).

 

W dni powszednie kościół będzie otwarty od godz. 6:30 do 9.00 i od 16.00 do 19.00. Stosując się do zaleceń służb medycznych i komunikatów kościelnych unikajmy zgromadzeńkorzystajmy z możliwości indywidualnej modlitwy!!!

 

Od 16.00 do 18.00 indywidualna Adoracja i spowiedź

 

Módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby i nieszczęścia.

Matko Boża Zwycięska, Módl się za nami!

Matko Boża Królowo Polskich Męczenników, Módl się za nami!

 

W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty

+ Artur Bieniak l. 61             zam. Rozłucka

+ Janusz Skowron l. 65          zam. Międzyborska

+ Józef Wójcik l. 93               zam. Fundamentowa

+ Barbara Golańska l. 86      zam. Waszyngtona

 

 Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek….