VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 maja 2020 r.

Kochani Parafianie,

Trwamy we wspólnocie wiary w tym trudnym czasie różnych ograniczeń. W naszej świątyni od dziś może przebywać do 80 osób. W niedzielę, jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą włączone głośniki na zewnątrz, by bezpiecznie umożliwić uczestnictwo w liturgii również poza kościołem przy zachowaniu bezpiecznej odległości. Przygotowaliśmy też przed kościołem kilka miejsc siedzących. W przypadku takich Mszy jeden z kapłanów, na życzenie wiernych, będzie udzielał Komunii św. również w drzwiach kościoła. Dziękujemy za wspólną troskę o zdrowie wszystkich. Serdecznie przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust także w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi.

 

1.Nasza parafia współpracuje z Caritas diecezjalnym. Przy ulicy Grochowskiej 111 jest punkt pomocy dla bezdomnych, potrzebujących wsparcia. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zbieraniu odzieży, głownie męskiej. Często w naszych szafach są ubrania, dobre, czyste, a już przez nas nie używane. Robiąc porządki wiosenne, możemy pomóc innym. Zasada jest taka, że „dzielimy się tym, co sami byśmy jeszcze założyli”. Potrzebne głównie męskie – spodnie, koszule, koszulki, swetry oraz ręczniki. Nie przynosimy bielizny, skarpet!!! Ubrania czyste, ułożone, spakowane w workach foliowych, przynosimy do przyszłej niedzieli, rano i wieczorem przed msza św. do zakrystii. Już bardzo dziękujemy za Wasze dobre serce.

  1. W tym tygodniu;
  • Jutro 18 maja przypada 100-na rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo majowe i różaniec ze św. Janem Pawłem II, patronem naszych małżeństw i rodzin.
  • We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy do puszki obok obrazu.
  • We czwartek o 19.15 dodatkowa msza św. ze wspólnotą Odnowa w Duchu Świętym.
  • W piątek wspomnienie św. Rity i rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  • W przyszłą Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  1. Przypominamy że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00. W razie nagłej potrzeby zawsze w zakrystii po mszy św., a tel. do księdza dyżurnego znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  2. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy poświęcony św. Janowi Pawłowi II-mu
  3. Polecamy na naszej stronie parafialnej przepiękny list Benedykta XVI o św. Janie Pawle II.
  4. Bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za Waszą obecność na liturgii, jest nas coraz więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy w tygodniu porządkowali zakrystię i salki. Dzięki temu mogliśmy wczoraj przekazać na misje wiele szat liturgicznych, mszałów i lekcjonarzy. Dziękujemy za ofiary i przelewy. (Bank Pekao   49 1240 1095 1111 0000 0324 5996). Przypominamy, że przelewy, darowizny na celu kultu możemy odliczać w naszych zeznaniach podatkowych w przyszłym roku.

Modlimy się za Was, wypraszając Boga, aby błogosławił Wam i Waszym Rodzinom.

Matko Boża Królowo Polskich Męczenników, Módl się za nami!

Módlmy się za zmarłych naszych parafian i ofiary epidemii

Zdrowaś Maryjo….  Wieczny odpoczynek….