WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 maja 2020 r

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 maja 2020 r.

Kochani Parafianie,

Kończy się okres wielkanocny, czyli także czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jak zwykle spowiadamy na każdej Mszy św. Dziękujemy za wspólną troskę o zdrowie wszystkich. Serdecznie przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust także w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi.

 1. Do jutra przyjmujemy odzież, głównie męską, dla punktu Caritas przy ul. Grochowskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję pomocy dla potrzebujących. We wtorek wszystkie paczki zostaną zawiezione do ośrodka Caritas.
 2. W tym tygodniu;
 • Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe i dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 • Każdego dnia po mszy o 18.00 – do Niedzieli nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • We wtorek Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie nasze Mamy w czasie nabożeństwa majowego, aby Bóg wynagrodził ich trud, poświęcenie i miłość.
 • We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy do puszki obok obrazu.
 • We czwartek 39 rocz. śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 • W sobotę mszą św. o 18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zakończymy ok 21.00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z ks. Arturem serdecznie zapraszają.
 • W przyszłą Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Tego dnia chcemy również przepraszać Boga za akt wandalizmu, profanacji Krzyża, który został dokonany w naszym kościele 10 marca ok. godz. 15.00. Krzyż został skradziony i do dnia dzisiejszego nie wrócił na swoje miejsce. Został ufundowany nowy Krzyż, przez ludzi o wielkim Sercu, który zostanie zawieszony po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. za tydzień w niedzielę, po mszy św. o godz. 10.00 przed Najświętszym Sakramentem będziemy przepraszać Boga za profanację i poświęcimy nowy Krzyż. Jeszcze raz bardzo dziękujemy fundatorom nowego Krzyża, modliliśmy się za nich w Wielki Czwartek i nadal będziemy pamiętać.
 1. Księża Werbiści bardzo dziękują za dary, mszały, ornaty, lekcjonarze przekazane na misje z naszej parafii. Zapraszamy na Adorację od 17.00 do 18.00 oraz po Mszy św. o 18.00 na ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku.
 2. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy
 3. Bardzo dziękujemy i cieszymy się Waszą obecnością na liturgii, nabożeństwach majowych. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj tak pięknie wysprzątali naszą świątynię. Jesteśmy w trakcie malowania sal obok zakrystii, a w tym tygodniu zaczniemy również malować zakrystię. Planujemy zakup nowych mebli do zakrystii. Ksiądz Proboszcz zaprasza osoby, które znają się i mogą doradzić w wybraniu rodzaju podłogi do sali ćwiczeń, fitness i tańca, którą będziemy tworzyć w sali nad zakrystią. Dziękujemy naszym parafianom za posadzenie pięknego dywanu kwiatowego obok kościoła, obok ściany chwały. Dziękujemy za ofiary i przelewy na dalsze remonty. (Bank Pekao   49 1240 1095 1111 0000 0324 5996). Przypominamy, że przelewy, darowizny na celu kultu możemy odliczać w naszych zeznaniach podatkowych w przyszłym roku.

Matko Boża Królowo Polskich Męczenników, Módl się za nami!

W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty

+ Stanisława Kwiatkowska l. 84 zam. przy ul. Kinowej

+ Jadwiga Gajewska-Grabowicz l.69 zam. przy Majdańskiej

+ Mieczysław Żabik, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o 12.00

 

Zdrowaś Maryjo….  Wieczny odpoczynek….