ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020 r.

Kochani Parafianie,

Bóg zaprosił nas do wspólnoty i daje łaski nam we wspólnocie parafialnej. Mamy nadzieję, że wyciągniemy z ostatnich dni błogosławione wnioski. Staramy się wracać do naszej praktyki wiary. Dziękujemy za wspólną troskę o zdrowie wszystkich. Serdecznie przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust także w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi.

1.W prezbiterium wystawiony jest Krzyż, który zostanie umieszczony w wejściu do Kościoła na miejsce tego ukradzionego 10 marca. Po Mszy św. o godz. 10.00 zgodnie z zapowiedzią (będzie) (odbyło się) przed Najświętszym Sakramentem nabożeństwo przebłagalne za akt wandalizmu, zbezczeszczenia Krzyża w naszej świątyni.

2.Dziś w naszej Parafii mija trzecia rocznica Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymierzę społecznym, rodzinnym i osobistym. Msza św. w tej intencji odbędzie się o 18.00. Jest okazja do odnowienia Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czerwcu szczególnie czcimy Najświętsze Serce Jezusa – nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.00.

  1. W tym tygodniu;

-Jutro 1 dzień czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O 6.30 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 18.00. Tego dnia modlimy się szczególnie za dzieci, wnuki.

– We czwartek, I czwartek miesiąca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dodatkowa Msza św. o 19.15 wraz z Odnową w Duchu Świętym, a po niej wieczór Uwielbienia.

– W piątek, I piątek miesiąca, spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa Msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna. Ks. Artur na mszy św. o godz. 7.30 będzie dziękował Bogu w 16 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za czcigodnego Jubilata.

– W sobotę, I sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Maryi – przed południem po długiej przerwie odwiedzimy chorych. Kto mimo epidemii życzy sobie odwiedzin Księdza z Najświętszym Sakramentem, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii. Uwaga – bez takiego nowego zaproszenia nie przyjdziemy do domu chorej osoby, bo nie wiemy czy sobie tego życzy w tym czasie. Po Mszy św. o 18.00 różaniec i spotkanie w kościele Róż Różańcowych. Tego dnia 49 rocznicę święceń Kapłańskich obchodzi Ksiądz Prałat. Msza św. dziękczynna za czcigodnego Jubilata w sobotę o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

– za tydzień w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, a po niej we czwartek już Boże Ciało. Co do przebiegu Uroczystości Bożego Ciała i ewentualnych procesji czekamy na wskazania naszego Biskupa. W Niedzielę w całej Polsce zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. O 18.00 msza św. za Ojczyznę.

  1. Bardzo dziękujemy Fundatorce kwiatów do ołtarza na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Panom, którzy systematycznie z siostrą Anią jeżdżą na giełdę kwiatową. Siostrze Ani za piękne kompozycje kwiatowe.
  2. Księża Werbiści dziękują za dary przekazane od naszej parafii, list dziękczynny umieszczony na tablicy ogłoszeń. We czwartek zawieźliśmy odzież dla potrzebujących do Caritasu przy ulicy Grochowskiej.
  3. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy
  4. Bardzo dziękujemy za obecność, troskę i wspólną modlitwę. Jesteśmy w trakcie malowania zakrystii. Planujemy zakup nowych mebli do zakrystii. (Bank Pekao   49 1240 1095 1111 0000 0324 5996). Chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy w sobotę o 8.30. Przypominamy, że przelewy, darowizny na celu kultu możemy odliczać w naszych zeznaniach podatkowych w przyszłym roku.

W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty

+ Piotr Zdrojkowski l. 34 zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Henryka Bieniak l.94 zam. przy Rozłuckiej

Zdrowaś Maryjo….  Wieczny odpoczynek….