Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

Kochani Parafianie,

Serdecznie przypominamyo obowiązku zakrywania nosa i ust także w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszym rzędzie udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana),  później podchodzą do niego Ci, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Przypominamy to po raz kolejny i bardzo prosimy o dyscyplinę w tej dziedzinie.

Zgodnie z komunikatem liturgicznym naszego Księdza Biskupa,procesje Bożego Ciała mają odbywać się na terenie przykościelnym. W duchu posłuszeństwa, przed naszą świątynią ustawimy jeden ołtarza, do którego będziemy iść procesyjnie, czterokrotnie okrążając nasz kościół. W ten sposób będziemy po każdym okrążeniu zatrzymywać się przy naszym ołtarzu odczytując Ewangelię i przyjmując błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy do pomocy w dekorowaniu ołtarza we środę ok. 16. We czwartek prosimy naszych działkowiczów o kwiaty do dekoracji ołtarza.

Dziśz racji I niedzieli miesiąca o 15.30 w sali nad zakrystią spotkanie braci z Totus Tuus, (serdecznie zapraszamy nowych Panów, którzy chcą poznawać nauczanie św. Jana Pawła II). O 17.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja. O 18.00 msza św. za Ojczyznę. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.00. i cieszymy się kochani Waszą obecnością.

W tym tygodniu;

1.Jutro zostanie umieszczony Krzyż w wejściu do Kościoła na miejsce tego ukradzionego 10 marca.

– We czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Tego dnia Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 16.00, a po niej procesja. Po procesji również Msza św. Chcemy tego dnia szczególnie uwielbiać Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie, dlatego do południa po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie uroczystości i przebieg liturgii wymagają zachowania wszystkich zaleceń sanitarnych – np. zakrywanie nosa i ust. W oktawie Bożego Ciała, każdego dnia po wieczornej Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Zapraszamy wszystkie grupy. W sobotę, 13 dzień miesiąca, po Mszy św. o 18.00 różaniec fatimski.

  1. Bardzo, bardzo dziękujemy Fundatorce nowego Mszału na ołtarz do odprawiania Mszy św. Przed nami jeszcze wymiana lekcjonarzy z czytaniami na nowe, ale z tym musimy jeszcze poczekać. Koszt jednego kompletu to prawie 800 zł a potrzebujemy aż trzy.
  2. Planujemy obóz dla dzieci i młodzieży z naszej parafii do Lubiatowa nad morzem. Wyjazd od 6 do 17 lipca. Koszt ok. 950 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy i więcej informacji u Ks. Proboszcza.
  3. Księża Dyrektor Caritasu naszej Diecezji napisał list, w którym dziękuje za dary przekazane od naszej parafii. List umieszczony jest na tablicy ogłoszeń.
  4. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy
  5. Dziękujemy za Waszą obecność, troskę i wspólną modlitwę. Jesteśmy w trakcie malowania zakrystii. W piątek przyjechały pierwsze stare meble do zakrystii. Dziękujemy Panom, którzy pomogli je wnieść. Kto ma ochotę zobaczyć zapraszamy do zakrystii. Systematycznie, w miarę możliwości finansowych będziemy zakupywać kolejne meble. Dziękujemy za ofiary i przelewy. (Bank Pekao   49 1240 1095 1111 0000 0324 5996). Przypominamy, że przelewy, darowizny na celu kultu możemy odliczać w naszych zeznaniach podatkowych w przyszłym roku.

W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty

+ Barbara Drzewska l. 72 zam. przy ul. Waszyngtona            + Jan Kwiatkowski l.70 zam. przy Darłowskiej

+ Barbara Jarczak l.90 zam. przy ul. Rozłuckiej                       + Krystyna Cynowska l.92 zam. przy Waszyngtona

Zdrowaś Maryjo….  Wieczny odpoczynek….