11 Niedziela zwykła– 14 czerwca 2020 r.

11 Niedziela zwykła– 14 czerwca 2020 r.

Kochani Parafianie,

Trwamy w radości Kościoła z obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Serdecznieprzypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust także w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszym rzędzie udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana),  później podchodzą do niego Ci, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust.

W tym tygodniu;

1.Zapraszamy do modlitwy za maturzystów i ósmoklasistów zadających egzaminy oraz do udziału w oktawie Bożego Ciała.

2.Jutro ks. Marek i Ks. Proboszcz mają 18 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. za Jubilatów o godz. 7.30. Zapraszamy do modlitwy w ich intencji.

3.Chętnych do robienia wianków (z własnymi ziołami, kwiatami) zapraszamy we środę i czwartek o 10.00 w sali obok starej kaplicy.

4.We środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wynagradzającą za grzechy oraz w intencji Intronizacji NSPJ w Polsce i na świecie.

5.We czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Serdecznie Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza.

6.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji możemy spożywać pokarmy mięsne. Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.W przyszłą Niedzielę 21 czerwca, po każdej Mszy św. błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących. Odbędzie się ono przed kościołem. Dla porządku wjeżdżamy w bramę od strony plebanii, garaży, przejeżdżamy wzdłuż kościoła i po błogosławieństwie, wyjeżdżamy bramą na ulicę Spalinową.

8.Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza w przyszłą niedzielę o 19.00 na spotkanie do sali nad zakrystią. Zapraszamy wszystkich chcących modlitwą i życiem wspólnotowym służyć w kościele w charyzmacie i miłości ku Sercu Jezusowemu. Następne spotkanie w I niedzielę września.

9. Planujemy obóz dla dzieci i młodzieży z naszej parafii do Lubiatowa nad morzem. Wyjazd od 6 do 17 lipca. Koszt ok. 950 zł. Jeszcze mamy cztery miejsca wolne. Zapisy i więcej informacji u Ks. Proboszcza. Osoby zapisane prosimy o odbiór kart obozowych. Spotkanie informacyjne z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

10. Bardzo, bardzo dziękujemy Fundatorowi nowego kompletu lekcjonarzy z czytaniami. W przyszłości mamy jeszcze zakupić dwa komplety do sprawowania liturgii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Ołtarz na Boże Ciało oraz wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę. Dziękujemy osobom, które sprzątały nasz kościół we środę wieczorem oraz tym, którzy zatroszczyli się by złota róża, znaleziona podczas porządków w zakrystii, została umieszczona pod obrazem Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. Zapraszamy do zobaczenia jej. Dziękujemy za Waszą obecność, troskę i wspólną modlitwę. Jesteśmy w trakcie meblowania zakrystii. W piątek przyjechały kolejne stare meble do zakrystii. Systematycznie, w miarę możliwości finansowych będziemy zakupywać kolejne meble. Dziękujemy za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Módlmy się za ofiary pandemii

Zdrowaś Maryjo….  Wieczny odpoczynek….