12 Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r.

 

12 Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r.

Kochani Parafianie,

serdecznie przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele oraz o środkach do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana),  później podchodzą do niego Ci, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Pozostali księża udzielają Komunię św. do ust. Bardzo prosimy o dyscyplinę w tej dziedzinie.

Dziś:

– Po każdej Mszy św. błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących przed wejściem głównym do kościoła. Dla porządku przypominamy, że wjeżdżamy w bramę od strony plebanii, garaży, przejeżdżamy wzdłuż kościoła i po błogosławieństwie, wyjeżdżamy bramą na ulicę Spalinową.

– Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza o 19.00 na spotkanie do sali nad zakrystią. Zapraszamy wszystkich chcących modlitwą i życiem wspólnotowym służyć w kościele w charyzmacie i miłości ku Sercu Jezusowemu. Następne spotkanie w I niedzielę września.

– Jak ogłaszaliśmy, planujemy obóz dla dzieci i młodzieży do Lubiatowa nad morzem. Spotkanie informacyjne z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00

W tym tygodniu;

– Od jutra w kancelarii możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2021

– We wtorek przypada 15 rocznica święceń biskupich naszego Bp. Romualda Kamińskiego. Polecamy posługę naszego Biskupa pamięci modlitewnej naszych parafian. Tego dnia przypada również Dzień Ojca, pamiętajmy o wdzięczności i modlitwie za nich – zapraszamy do modlitwy w czasie Mszy św. o 18.00

– We środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Msze św. jak w dzień powszedni.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Fundatorowi drugiego nowego kompletu lekcjonarzy z czytaniami. W przyszłości mamy jeszcze zakupić tylko jeden komplety do sprawowania liturgii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Paniom, które we środę i czwartek robiły tradycyjne wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. dziękczynna w ich intencji we środę o 7.30. Dziękujemy osobom, które sprzątały nasz kościół w sobotę. Bardzo dziękujemy Pani, która wraz z córką, posadziła nowe kwiatki przy wejściu do zakrystii i osobom, które dbają o zieleń obok kościoła. Dziękujemy za Waszą troskę i wspólną modlitwę. Zaczęliśmy remonty na plebanii. Jesteśmy w trakcie meblowania zakrystii. Systematycznie, w miarę możliwości finansowych będziemy zakupywać kolejne meble. Dziękujemy za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Władza Diecezjalna mocą dekretu odwołała z pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Artura i ks. Marka. Ks. Artur został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Św. Apostołów Jana i Pawła na Gocławiu, a Ks. Marek do parafii Wniebowzięcia NMP w Zerzniu. Chcielibyśmy podziękować uroczyście Panu Bogu i samym księżom za ich kapłańską posługę, świadectwo i poświęcenie, dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę św. w ostatnią niedzielę, kiedy będą jeszcze w naszej parafii, tj. 23 sierpnia o godz. 10.00.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Lidia Danielewicz l. 63 zam. przy Ostrobramskiej

+ Andrzej Chmieliński l. 85 zam. przy Kinowej

+ Kazimierz Goliszek l. 86, którego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii we czwartek o godz. 12.00

 

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek….