Ogłoszenia parafialne – 5 lipca 2020 roku

14 Niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

Kochani Parafianie,

bardzo dziękujemy za zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana), później podchodzą do niego Ci, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Pozostali księża udzielają Komunię św. tylko do ust. Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

 

Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma mszy św. o godz. 8.00 w dni powszednie. Jest to także czas urlopów naszych pracowników parafialnych. W poniedziałki i wtorki Pani Organistka na wolne. Osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii serdecznie zapraszamy do aktywności. Kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00. W nagłych sprawach możemy zawsze kontaktować się z Ks. Dyżurnym telefonicznie lub osobiście rano i po mszy św. wieczornej.

 

W tym tygodniu;

– Jutro mszą św. o 7.00 rano rozpoczynamy obóz dzieci i młodzieży do Lubiatowa nad morzem. Nasza grupa liczy 45 osób. Wracamy 17 lipca. Prosimy o pamięć modlitewną o szczęśliwy wypoczynek, my też zapewniamy o modlitwie za naszych Dobrodziejów.

– Jutro również o 7.00 msza św. w intencji Siostry Dominiki z racji imienin

– W piątek o 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich składamy do zakrystii przed Eucharystią.

– Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

– W sobotę, święto Św. Benedykta, patrona Europy

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

 

Bardzo, bardzo dziękujemy osobom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za troskę i wspólną modlitwę. W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad drożnością rynien oraz odpływami. Została wyrównana także kostka na wjeździe od strony garaży. Trwają dalej remonty na plebanii. Szykujemy się do naprawy dachu na kościele. Bardzo dziękujemy za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy o Panu Bogu w tym czasie. Każda niedzielna Msza św. jest umocnieniem naszej miłości i wiary. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Zbigniew Garwacki l. 66 zam. przy ul. Sygietyńskiego

+ Grażyna Wolska l. 73 zam. przy ul. Waszyngtona

+ Józefa Bydłos l. 85 zam. przy ul. Waszyngtona

+ Irena Kowalczyk l. 89 zam. przy ul. Kirasjerów

+ Alina Sieniawska l.93 zam. przy ul. Ostrobramskiej

 

Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …..