Ogłoszenia parafialne – 12 lipca 2020 r.

15 Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

 

Kochani Parafianie,

bardzo dziękujemy za zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana), później podchodzą do niego Ci, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Pozostali księża udzielają Komunię św. tylko do ust. Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma mszy św. o godz. 8.00 w dni powszednie. Jest to także czas urlopów naszych pracowników parafialnych. W poniedziałki i wtorki Pani Organistka na wolne. Osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii serdecznie zapraszamy do aktywności. Kancelaria jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00. W nagłych sprawach możemy zawsze kontaktować się z Ks. Dyżurnym telefonicznie lub osobiście rano i po mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu;

– We wtorek dzień imienin Arcybiskupa seniora Henryka Hosera, polecamy solenizanta opiece Matki Najświętszej.

– We czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Tego dnia możemy poświęcić i przyjąć szkaplerz. Zachęcamy parafian do zapoznania się z duchowością karmelitańską.

– Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP s. Anna złoży śluby wieczyste w kościele parafialnym pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Poznaniu – Morasku. 14 lipca w Poznaniu siostra rozpocznie tzw. probację – miesięczny okres bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości. Pamiętajmy o siostrze w swoich modlitwach.

 

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

 

Bardzo, bardzo dziękujemy osobom, które sprzątały nasz kościół, służą nam w sklepiku parafialnym. Dziękujemy za troskę i wspólną modlitwę. W tym tygodniu oczyszczaliśmy z rdzy drzwi wejściowe do kościoła. Trwają dalej remonty na plebanii. Szykujemy się do prac remontowych na dachu kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Każda niedzielna Msza św. jest umocnieniem naszej miłości i wiary. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

Dzieci i młodzieży z naszej parafii, którzy są na obozie letnim w Lubiatowie nad morzem wraz z Ks. Proboszczem, serdecznie pozdrawiają i dziękują za każdą modlitwę.