16 Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

16 Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

 Kochani Parafianie,

bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana), później podchodzą do niego Ci wierni, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

 

Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma mszy św. o godz. 8.00 w dni powszednie. Jest to także czas urlopów naszych sióstr, księży i pracowników parafialnych. W poniedziałki i wtorki Pani Organistka na wolne. Osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii serdecznie zapraszamy do aktywności.

W tym tygodniu;

– Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00

– We środę święto św. Marii Magdaleny, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami składamy do puszki obok obrazu.

– We czwartek święto św. Brygidy, patronki Europy

– W sobotę, święto Św. Jakuba i św. Krzysztofa. Modlimy się za solenizantów. Msza św. za naszego solenizanta, ks. Prałata w sobotę o 7.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół, także tym Paniom które prowadzą nasz sklepik. Dziękujemy Pani Adeli za piękną lawendę przy wejściu do kościoła. Dziękujemy Pani, która zasadziła nowe kwiatki przy figurce Niepokalanej. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu pracowaliśmy nad uszczelnieniem drzwi bocznych w kościele, oczyszczeniem ich z rdzy i pomalowaniem tych części. Trwają dalej remonty na plebanii, pomalowaliśmy jadalnię i wymieniliśmy 5 okien w kuchni. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Każda niedzielna Msza św. jest spotkaniem z Bogiem, który umacnia w nas to co Chrystusowe. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Maria Malinowska l. 65 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Jolanta Furtak l. 70, której pogrzeb odbędzie się we czwartek o godz. 10.00

 

Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …