17 Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

Kochani Parafianie,                                                                                                       

bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana), później podchodzą do niego Ci wierni, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust. Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

Zapraszamy osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii w poniedziałki i wtorki.

W tym tygodniu;

– serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza, ojca duchowego seminarium lubelskiego. Ks. Grzegorz od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 18.00, w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, będzie spowiadał. Serdecznie zapraszamy do pojednania się z Bogiem i skorzystania z sakramentu miłosierdzia u tak dobrego spowiednika. Już bardzo dziękujemy Ks. Grzegorzowi za jego posługę.

– jutro o 7.00 msza św. imieninowa w intencji siostry Nataszy, serdecznie zapraszamy.

– We środę Adorację prowadzi wspólnota dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.  O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami składamy do puszki obok obrazu.

– W sobotę, I sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Jednocześnie jest to 1 dzień sierpnia, a więc 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00, w godzinie „W” zgodnie z wieloletnią tradycją zabiją wszystkie dzwony w Warszawie. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.  O 18.00 zapraszamy na mszę św. w intencji poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim. Po mszy św. różaniec i spotkanie Kół różańcowych.

– w przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, o 17.00 nabożeństwo eucharystyczne, procesja, a o 18.00 msza św. za naszą Ojczyznę.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za piękną lawendę przy wejściu do kościoła. Planujemy posadzić kwiatki i rozsypać korę także po drugiej stronie wejścia do kościoła. Osoby chętne zapraszamy do współpracy. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu rozpoczęliśmy pracę na dachu kościoła, nad jego uszczelnianiem. Polecamy tę bardzo trudną sprawę modlitwie i trosce parafian. Trwają dalej remonty na plebanii. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Każda niedzielna Msza św. jest spotkaniem z Bogiem, który umacnia w nas to co Chrystusowe. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Małgorzata Reszka l. 57 zam. przy ul. Międzyborskiej

Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …