18 Niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

18 Niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

Kochani Parafianie,                                                                                                             

bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, w pierwszej kolejności udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

Zapraszamy osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii w poniedziałki i wtorki.

Dzisiaj udziela się odpustu zupełnego, zwanego Porcjunkuli, wiernym, którzy w kościele parafialnym odmówią pobożnie Ojcze nasz i Wierzę. Dziś o 17.00 nabożeństwo eucharystyczne z precesją, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. Intencja różańcowa na sierpień – o powrót do Boga zagubionych mieszkańców Warszawy.

W tym tygodniu;

We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

We czwartek święto Przemienienia Pańskiego, msze św. o 7.00, 7.30 i 18.00

W piątek I piątek miesiąca – spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.

W przyszłą niedzielę msza św. w intencji s. Edyty o 7.00. Serdecznie zapraszamy.

Zgodnie z listem Księdza Biskupa Romualda, nasza diecezja w dniach 100. rocznicy Bitwy 1920 roku, pragnie wypełnić testament Św. Jana Pawła II, który wzywał nas do szczególnej troski o podtrzymanie pamięci i zachowanie wielkiego dziedzictwa Cudu nad Wisłą. Odnawiając naszą Wiarę, wyrażając naszą Miłość do Ojczyzny Biskup zachęca nas do podjęcia dzieła modlitwy: Nowenny do Matki Bożej Łaskawej.

Program duchowy jest włączony w dzieło 37. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin, która w warunkach trwającej epidemii będzie odbywała się w bardzo wyjątkowej formie. Trasę do jasnogórskiego sanktuarium pokona tylko grupa księży z biskupem Markiem, a wszyscy pielgrzymi są zaproszeni do duchowego pielgrzymowania i włączenia się w dzieło Nowenny poprzez indywidualne praktyki lub łącząc się ze Wspólnotą wierzących w parafiach naszej diecezji warszawsko-praskiej.

W naszej wspólnocie od 5 (od środy) do 14 sierpnia (do piątku) program duchowego pielgrzymowania jest następujący:

o 17.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu

o 17.30 modlitwa różańcowa za Ojczyznę – prosimy o prowadzenie poszczególnych Kół różańcowych

o 18.00 Eucharystia, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za Warszawę.

o 20.00 zakończenie Adoracji, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

Zwieńczeniem naszych duchowych starań będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia. Niech wstawiennictwo Matki Bożej wyjedna nam obfitość Łask i doprowadzi do Zwycięstwa tajemnic Boga w naszej Ojczyźnie. Zapisy na nocną Adorację u siostry w zakrystii.

– Bardzo dziękujemy Ks. Grzegorzowi ojcu duchownemu z Lublina, za jego posługę w tym tygodniu w naszej parafii.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za korę także po drugiej stronie wejścia do kościoła. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu ze względu na zmienność pogody nie pracowaliśmy na dachu kościoła, nad jego uszczelnianiem. Polecamy tę bardzo trudną sprawę modlitwie i trosce parafian. Porządkujemy sale na zakrystią i będziemy to czynili do skutku, przez cały sierpień. Kończymy pierwszy etap remontów na plebanii. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Każda niedzielna Msza św. jest spotkaniem z Bogiem, który umacnia w nas to co Chrystusowe. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Krystyna Pasik l.70 zam. przy ul. Fundamentowej, za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą.

Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …