19 Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

19 Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Kochani Parafianie,

bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni i folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

W poniedziałki i wtorki zapraszamy osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii.

Dziś ciąg dalszy naszego pielgrzymowania duchowego. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za Ojczyznę. W tygodniu do 14 sierpnia (do piątku) program duchowego pielgrzymowania jest następujący:

o 17.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu

o 17.30 modlitwa różańcowa za Ojczyznę – prosimy o prowadzenie poszczególnych Kół różańcowych

o 18.00 Eucharystia, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za Warszawę.

o 20.00 zakończenie Adoracji, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

Zwieńczeniem naszych duchowych starań będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia. Zapisy na nocną Adorację u siostry w zakrystii.

W tym tygodniu

Zgodnie z listem naszego Biskupa przypominamy obchody 100 lecia Cudu nad Wisłą

13 sierpnia, uroczystą Mszą św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, naszego metropolity, w kościele Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku, w miejscu, skąd (po odprawieniu Mszy św.) wyruszyły na front oddziały młodzieży akademickiej i gimnazjaliści wraz z ks. Ignacym Skorupką.

14 sierpnia, Msza św. polowa o godz. 17.00 przy pomniku w Wólce Radzymińskiej (gmina Nieporęt), w miejscu bitwy i ukazania się Matki Bożej. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi bp Marek Solarczyk, nasz biskup pomocniczy.

Uroczystości centralne zaplanowane są na 15 sierpnia –uroczystej Mszy św. o godz. 9.30 przy kaplicy w Ossowie, pod przewodnictwem i z homilią ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który również ukoronuje Obraz Matki Bożej z tutejszej kaplicy i odmówi akt zawierzenia Maryi.

Tego samego dnia w Radzyminie o godz. 17.00, na cmentarzu, gdzie pochowani są oficerowie i żołnierze polegli w Bitwie Warszawskiej, Mszy św. przewodniczyć będzie i okolicznościowe kazanie wygłosi abp. Wojciech Polak, Prymasa Polski.

W niedzielę, 16 sierpnia spotykamy się w Radzyminie, w parafii Św. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. o godz. 12.00. nastąpi odsłonięcie i poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.

– Zapraszamy serdecznie do włączenia się w wyrób bukietów na Uroczystość Matki Boskiej zielnej. 14 sierpnia (piątek) od godziny 10.00 w sali nad zakrystią wiązać będziemy bukiety z ziół i kwiatów. Zachęcamy również do przynoszenia własnych kwiatów. Bukiety będą rozprowadzane 15 sierpnia przed kościołem i święcone w trakcie Mszy Świętych. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia siostra Ania zgodnie z zapowiedzią złoży śluby wieczyste, polecamy S. Anię modlitwie parafian.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu dalej pracowaliśmy na dachu kościoła, nad jego uszczelnianiem. Polecamy tę bardzo trudną sprawę modlitwie i trosce parafian. Porządkujemy i malujemy sale na zakrystią i będziemy to czynili do skutku, przez cały sierpień. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi i innym osobom za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Ewa Węcławska l.68 zam. przy ul. Kinowej

+ Tadeusz Kulma, którego pogrzeb odbył się w Piątek

+ Piotr Kurzyna, którego pogrzeb odbędzie w poniedziałek o 11.00 w naszym kościele, módlmy się także za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB