20 Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

20 Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

Kochani Parafianie,

jak każdej niedzieli, dalej bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i dezynfekcji folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy również, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zachowanie postawy szacunku i godności w przyjmowaniu Ciała Pańskiego.

W poniedziałki i wtorki zapraszamy osoby chętne do śpiewania psalmów i animowania śpiewu w czasie Eucharystii. Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00

W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za pracę duszpasterską ks. Artura i ks. Marka. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz.10:00

Siostra Anna- nasza zakrystianka – złożyła wczoraj śluby wieczyste i bardzo dziękuje nam wszystkim za modlitwę.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Dziękujemy osobom, które włączyły się w parafialne duchowe pielgrzymowanie, za prowadzenie modlitwy różańcowej i nocną adorację Najświętszego Sakramentu.

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wiązały wianki na wczorajszą uroczystość. Msza św. w ich intencji odbędzie się w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o 7.30.Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad malowaniem i porządkowaniem sal nad zakrystią. Są już pomalowane trzy sale na drugim piętrze. Z powodu wysokich temperatur nie pracowaliśmy na dachu naszego kościoła.Bardzo dziękujemy  za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy także o Panu Bogu w tym czasie. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Marek Dyjas l.61 zam. przy ul. Kinowej

+ Jerzy Słowikowski l. 86 zam. przy ul. Grenadierów

+ Władysława Dittwald-Gerwatowska l. 94 zam. przy ul. Kirasjerów

+ Franciszek Grzywaczewski l. 94 zam. przy ul. Darłowskiej

+ Halina Balicka l. 98 zam. przy ul. Kinowej

+ Halina Malinowska, którego pogrzeb odbędzie jutro, w poniedziałek o 11.00 w naszym kościele, módlmy się także za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB