21 Niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

 

Kochani Parafianie,

dalej bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz dezynfekcji folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy serdecznie, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela tylko tym wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie.

Ostatnia niedziela 16 sierpnia była dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu w Libanie po tragedii wybuchu. Dziś po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanym. Bardzo dziękujemy.

Dziś na mszy św. o godz. 10.00 dziękujemy Bogu za dar posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie ks. Artura i ks. Marka. Dziękujemy za posługę w naszej parafii także siostrze Dominice i Magdalenie. W przyszłą niedzielę będziemy witali w naszej parafii nowych wikariuszy ks. Marcina i ks. Dawida.

W tym tygodniu

– jutro w poniedziałek święto apostoła Bartłomieja

– we środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, msze św. o 7.00, 7.30 i 18.00

-we czwartek wspomnienie św. Moniki, patronki matek wytrwale modlących się za swoje dzieci

– w piątek wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, która wyprosiła u Boga jego nawrócenie

– w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku odbędą się w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 11.00. Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe. Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe. Zapraszamy do modlitewnej łączności we wszystkich parafiach naszej Diecezji.

Zaprasza z pasterskim błogosławieństwemBiskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za troskę o nasz kościół i jego otoczenie, za podlewanie naszych kwiatów. W tym tygodniu zakończyliśmy prace na dachu kościoła, nad jego uszczelnianiem. Mamy nadzieję, że z powodzeniem. Dalej porządkujemy i malujemy sale na zakrystią, zrobiliśmy poręcze przy schodach na II piętro. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Wanda Typrowicz l.80 zam. przy ul. Majdańskiej, módlmy się także za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB