22 Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Kochani Parafianie,

dalej bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz dezynfekcji folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy serdecznie, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela tylko tym wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie.

W tym tygodniu

– we wtorek 1 września o 8.00 rano msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, babcie i dziadków na wspólną modlitwę. Będziemy modlić się o wiarę w naszych rodzinach, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży w szkołach zgodnie z wolą rodziców. O 18.00 msza św. za Ojczyznę, za poległych w obronie Ojczyzny.

– we środę Adorację prowadzi wspólnota dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy intencje modlitewne składamy przed mszą św.

– we czwartek, I czwartek miesiąca, dziękując za dar Eucharystii i Kapłaństwa o 18.00 modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

– w piątek, I piątek miesiąca o 17.00 dodatkowa msza św. z udziałem dzieci. Spowiadamy rano i od 16.30. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.

– w I sobotę miesiąca na mszy św. o 8.00 rano czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie kół różańcowych. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, kartki z adresami składamy dziś w zakrystii.

– w przyszłą niedzielę, po każdej mszy św. zbiórka do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. O 15.00 w sali nad zakrystią pierwsze po wakacjach spotkanie Totus Tuus. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą poznawać naukę i teksty św. Jana Pawła II. O 17.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. O 19.00 w sali nad zakrystią spotkanie wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na spotkanie osoby dorosłe, które chcą żyć duchowością wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Dziękujemy ministrantom i lektorom z naszej parafii, którzy wczoraj posługiwali w katedrze w czasie odprawy katechetycznej. Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za kwiaty do ołtarza. Zakończyliśmy prace na dachu kościoła, nad jego uszczelnianiem. Dalej porządkujemy i malujemy sale na zakrystią, chcemy, aby służyły nam duszpastersko w nowym roku. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowych księży skierowanych przez naszego biskupa Romualda. Witamy ks. Marcina Malmona, który ma 14 lat kapłaństwa i ks. Dawida Jastrzębskiego, który przyjął święcenia kapłańskie w 2014 roku. W naszej wspólnocie parafialnej będzie również służył ks. Leonard z Ugandy, który przyjechał do Polski studiować i ufamy, że szybko nauczy się języka polskiego. Teraz rozmawia i spowiada w języku angielskim i niemieckim. Serdecznie witamy również siostrę Karolinę Szot i siostrę Małgorzatę Michalik. Polecamy nowe siostry i księży życzliwości i pamięci modlitewnej nas wszystkich.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Zenon Kucharczyk, pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele

+ Alicja Cieślik l.87 zam. przy ul. Rozłuckiej. Msza św. zamówiona przez rodzinę odbędzie się we środę o 8.00. Módlmy się także za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek