23 Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

 

Kochani Parafianie,

dalej bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz dezynfekcji folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy serdecznie, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela tylko tym wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie.

Dziśprzed kościołem, zgodnie z zapowiedzią, zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, ten ośrodek mieści się przy ul. Ratuszowej i czyni wiele dobra pomagając sierotom znaleźć kochających rodziców. Bardzo dziękujemy za wsparcie! O 15.00 spotkanie Totus Tuus, o 17.00 nabożeństwo eucharystyczne i procesja, o 18.00 msza św. za Ojczyznę, o 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią.

W tym tygodniu

– we wtorek święto Naradzenia NMP o 6.30 Godzinki, msze św. o 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.

– w piątek o 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych, kartki z imionami zmarłych składamy przed mszą św. do zakrystii

w przyszła niedzielęo 11.30 na mszy św. z udziałem dzieci, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po mszy św. przed kościołem gorąca czekolada dla dzieci. W tym czasie rodzice dzieci kl. 4, których dzieci przystąpią do I Komunii Świętej w niedzielę 27 września, mają z Ks. Proboszczem spotkanie. Serdecznie zapraszamy. O 17.00 różaniec fatimski z procesją. Również w przyszłą niedzielę zebrana taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego.

Zgodnie z zapowiedzią przygotowaliśmy przez czas wakacji sale nad zakrystią do spotkań parafialnych. I tak:

  1. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych do nowo powstającego Klubu Seniora. Spotkania będą się odbywały w środy w godz. 11.00 – 13.00 w salce nad zakrystią. Pierwsze spotkanie 16 września.
  2. Zapraszamy na zajęcia ćwiczeń fizycznych:

Wtorek:           10:00- 10:50 – zdrowy kręgosłup

11:00-11:50- ćwiczenia wzmacniające

Środa:       17:00-17:50- płaski brzuch

18:00-18:50- fitness

Zajęcia trwałyby 50 minut i pomiędzy nimi 10 minut przerwy na dezynfekcje i sprzątnięcie sali dla następnej grupy. Grupy max. 10 osobowe tak, aby ćwiczyło się komfortowo. Koszt zajęć (4 zajęcia w miesiącu) wynosi 30 zł od osoby za miesiąc. Zapisy u ks. Proboszcz lub u Pani Karoliny prowadzącej zajęcia drogą mailową (zuchewicz.karolina@gmail.com) albo telefonicznie 508 873 919. Pierwsze spotkania po 13 września.

 

  1. Zapraszamy dzieci na korepetycje z j. polskiego, j. anielskiego, j. niemieckiego i matematyki i innych przedmiotów, jeżeli będzie taka potrzeba. Zajęcia odbywać się będą na początku w środy od godz. 16:30 – 17:30 w salce nad zakrystia lub online. Informacje i zapisy dzieci do 15 września u s. Małgorzaty pod numerem tel. 535 591 907 Zapraszamy do współpracy wolontariuszy i emerytowanych nauczycieli. Zgłoszenia u z Ks. Proboszcza.
  2. Zapraszamy chłopców z klas trzecich, czwartych i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami, na spotkania formacyjne, które odbywają się w soboty o godz. 9.30 w zakrystii. Zgłoszenia i bliższe informacje u Ks. Dawida, po każdej Mszy Świętej.
  3. Zapraszamy dziewczynki z klas trzecich, czwartych i starsze do Wspólnoty Dziewcząt tzw. „Bielanek”. Dziewczęta będą miały swoją formację i będą upiększać naszą liturgię, wypełniając powierzone im zadania. Zgłoszenia i bliższe informacje u s. Małgorzaty i Ks. Dawida.
  4. Pierwsze spotkanie scholii dziecięcej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 13 września o godz. 10:30 w sali nad zakrystią. Na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci z rodzicami. Informacji udziela s. Natasza pod numerem tel. 888 111 142
  5. Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci przedszkolnych zostanie poprowadzona w sobotę, 19 września o. godz.11:00 w salce nad zakrystią. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Kontakt z s. Nataszą pod numerem tel. 888 111 142 lub s. Małgorzatą pod numerem tel. 535 591 907
  6. Zapraszamy na spotkania biblijne dla młodzieży w II i IV niedzielę miesiąca. Spotkania będzie prowadził ks. Leonard w języku angielskim. Pierwsze spotkanie za tydzień w sali nad zakrystią 13 września o 17.00. Zapraszamy!
  7. Zapraszamy na spotkanie młodzież kl. VIII, która chciałaby w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie w niedzielę 20 września po Mszy Świętej o godz. 18

 

Panujemy spływ kajakowy rzeką Wkrą w sobotę 19 września, tym razem dla rodzin z dziećmi. W kajaku płynie osoba dorosła z dzieckiem. Po spływie ognisko. Zapisy i więcej informacji u Ks. Proboszcza.

Zachęcamy do uczestnictwa w ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcjach. Celem rekolekcji jest indywidualne przygotowanie uczestników na pełne oddanie się Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje rozpoczynają się 8 września w święto Narodzenie NMP a zakończą uroczystym aktem oddania 13 października. Więcej informacji na stronie oddanie33.pl

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Zakończyliśmy prace w salkach nad zakrystią, chcemy, aby służyły nam duszpastersko w nowym roku. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne. Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty              

+ Alicja Wiśniewska l. 91 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Barbara Łukaszewicz l.77 zam. przy ul. Rozłuckiej

Módlmy się także za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w łagrach sowieckich i w katowniach PRL-u.

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek