24 Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

 

Kochani Parafianie,

jak każdej niedzieli bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy serdecznie, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela tylko tym wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie.

Dziś na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie przyborów szkolny, a po mszy św. gorąca czekolada przed kościołem dla dzieci. Po mszy również spotkanie rodziców, których dzieci przystąpią 27 września do I Komunii Świętej.

Dziś o 17.00 pierwsze spotkaniebiblijne dla młodzieży i chętnych starszych. Spotkania będzie prowadził ks. Leonard w języku angielskim w sali nad zakrystią. Zapraszamy!

Także dziś o 17.00 różaniec fatimski i procesją. Zapraszamy!

W tym tygodniu liturgicznym

– jutro w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża

– we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

– we środę Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, a o 18.00 Nowenna do Matki Bożej

– w piątek wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży – zawierzamy Bogu nasze dzieci i wnuki, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– w przyszłą niedzielę światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, przed kościołem zbiórka na radio Warszawa. Przyjeżdża również do nas ks. Marek Twarowski, prosząc o wsparcie.

1.Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych do nowo powstającego Klubu Seniora. Pierwsze spotkanie 16 września w najbliższą środę o 11.00 w sali nad zakrystią.

2.Zapraszamy na zajęcia ćwiczeń fizycznych: zdrowy kręgosłup, płaski brzuch, fitness. Pierwsze spotkania w najbliższy wtorek w sali nad zakrystią. Mamy już 4 grupy ćwiczących. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza lub u Pani Karoliny prowadzącej zajęcia drogą mailową (zuchewicz.karolina@gmail.com) albo telefonicznie 508 873 919.

3.Zapraszamy dzieci na korepetycje. Zajęcia odbywać się będą w środy od godz. 16:30 – 17:30 w salce nad zakrystia lub online. Informacje i zapisy dzieci u s. Małgorzaty (tel. 535 591 907) Zapraszamy do współpracy wolontariuszy i emerytowanych nauczycieli. Zgłoszenia u z Ks. Proboszcza.

4.Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – spotkania odbywają się w soboty o godz. 9.30 w zakrystii. Zapraszamy dziewczynki do Wspólnoty Dziewcząt tzw. „Bielanek”. Zgłoszenia i bliższe informacje u s. Małgorzaty i Ks. Dawida.

5.Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci przedszkolnych zostanie poprowadzona w najbliższą sobotę, 19 września o. godz.11:00 w salce nad zakrystią. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu.

6.Zapraszamy na spotkanie młodzież kl. VIII, która chciałaby w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie w niedzielę za tydzień 20 września po Mszy Świętej o godz. 18

7.Zapraszamy na spływ kajakowy rzeką Wkrą w sobotę 19 września. W kajaku płynie osoba dorosła z dzieckiem. Po spływie ognisko. Spotykamy się o 8.45 przed kościołem (jeżeli nie będzie padało) i jedziemy własnymi samochodami. Zapisy u Ks. Proboszcza – zapisanych jest już ponad 25 osób.

8.W niedzielę 27 września po Mszy Świętej o godz. 18, w salce nad zakrystią, odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy!
9. Zapraszamy młodzież z klas 7, 8, liceum i starszych do nowopowstającej wspólnoty Ruchu Światło-Życie (tzw. Oazy). Wspólnota zacznie działać w najbliższym czasie. Zgłoszenia i informacje u Ks. Dawida po każdej Mszy Świętej.

Kochani przed nami dwa ważne wydarzenia duchowe:

– 27 września w niedzielę będziemy przyjmowali w naszej wspólnocie parafialnej relikwie polskiej męczennicy bł. Karoliny Kózkówny. Uroczysta msza św. o godz. 8.30 z zawierzeniem Bogu przez wstawiennictwo bł. Karoliny dzieci i młodzieży naszej parafii. Relikwie zostaną już w naszym kościele obok relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O 11.30  dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię Świętą.

– drugie wydarzenie – Będziemy gościli w naszej parafii Ojca Antonello, włoskiego kapłana, obecnie pracującego w Brazylii jako misjonarz, wyjątkowego charyzmatyka, kaznodzieję i współzałożyciela wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Jeżeli ktoś nie zna ojca Antonello to zachęcamy do zapoznania się charyzmatami, darami i homiliami ojca w Internecie czy innych publikacjach. Będzie u nas w I sobotę października na mszy św. o 18.00, później planujemy Adorację i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała. Więcej informacji za tydzień.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Dziękujemy za troskę o nasz kościół, Paniom które sprzątały nasz kościół. Zakończyliśmy prace w salkach nad zakrystią, w tygodniu zakupiliśmy 3 komody do zakrystii. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne. Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Krystyna Żukowska

+ Teresa Frączak l. 67 zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Jadwiga Bednarska l. 68, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00

+ Józef Gorzkowski l. 80, którego pogrzeb odbędzie się we środę o 12.00,

módlmy się za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek