Podlasie to kraina na styku kultur. Można tu spotkać katolików, prawosławnych oraz muzułmanów. Dawniej nie brakowało także ludności wyznania mojżeszowego. Obecnie na tym terenie mieszka niewielu Tatarów, ale czynne meczety i cmentarze muzułmańskie sprawiają, że wszystkie istniejące miejsca mają dla nich ogromne znaczenie nie tylko religijne, ale również symboliczne obrazujące historię wtapiania się tej społeczności w środowisko polsko-białoruskie, jak również siłę przetrwania tej małej grupy w obcym dla niej chrześcijańskim żywiole.
1 dzień
Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd w kierunku Tykocina. W programiezwiedzanie Wielkiej Synagogi z XVII wieku, spacer po rynku, pod pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół pw. Świętej Trójcy. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Ogrody Branickich, Pałacyk Gościnny, katedra pw. Wniebowzięcia NMP, rynek miejski z ratuszem, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur.Wizyta w Sanktuarium Błogosławionej Bolesławy Lament orazwizyta Cerkwi św. Mikołaja. Zwiedzanie Kościoła Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się relikwie Błogosławionego ks. Michała Sopoćko (spowiednik św. Faustyny Kowalskiej, założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego). Przejazd na obiadokolację i nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Przejazd do malowniczego miasteczka Supraśl. Wizyta w Muzeum Ikon– to miejsce, które uczy i pokazuje bogactwo sztuki ikonograficznej. Następnie zobaczymy monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa.Przejazd do tatarskiej wioski Kruszyniany. Zwiedzenie najstarszego w Polsce muzułmańskiego meczetu drewnianego z XVIII w. Jest to unikalny zabytek, gdyż w granicach Rzeczpospolitej znajdują się tylko dwa tego typu obiekty.Wizyta na cmentarzutatarskim. Wyjazd do Sokółki. W XX wieku w małym miasteczku dochodzi do Cudu Eucharystycznego. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego z Padwy. Następnie przejazd w kierunku Różanegostoku– modlitwa przed cudownym obrazem Najświętszej Marii Panny. Przejazd w kierunku Wasilkowai Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Góry Grabarki. Miejsce zasłynęło w 1710 r., kiedy epidemia cholery szalała na terenach Podlasia. W tym czasie pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Wierni poszli za głosem Bożym, przynosząc ze sobą krzyże. W 1947r. na Świętej Górze powstał prawosławny żeński klasztor św. Marty i Marii. Od tej pory historia Góry jest nieodłączna od dziejów klasztoru. Siostry modlą się i opiekują się tym świętym miejscem.
Wizyta w cerkwi Przemienienia Pańskiego. Wyjazd do Pratulina. Tu znajduje się miejsce Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Tutaj, dnia 24 stycznia 1874 r. w obronie wiary i jedności Kościoła zginęło 13 unitów, beatyfikowani przez Jana Pawła II w Rzymie dnia 06.10.1996 r. Przejazd do Kodnia. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Podlasia. Z historią powstania obrazu Madonny Gregoriańskiej wiąże się legenda, sięgająca swymi korzeniami aż do czasów apostolskich. Wyjazd w kierunku Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.
CENA: 590 ZŁ(zawiera składkę na Fundusz Turystyczny oraz bilety wstępów do zwiedzanych obiektów)
Cena zawiera:
• transport autokarem,
• 2 noclegi w hotelu Podlasie 3* w Białymstoku
• wyżywienie: 2 śniadania oraz 2 obiadokolacje,
• opiekę pilotai przewodników w zwiedzanych obiektach,
• ubezpieczenie NNW
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu.
WARUNKI PŁATNOŚCI:
zaliczka 200 zł przy zapisie