26 Niedziela zwykła – 27 września 2020 r.

Kochani Parafianie,

jak każdej niedzieli bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Przypominamy serdecznie, że ksiądz udzielający Komunii Św. przy chrzcielnicy, udziela tylko tym wiernym, którzy chcą przyjąć Komunię św. na dłoń (Ci spożywają Ciało Pańskie w obecności Kapłana). Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie.

Dziś na terenie całej naszej diecezji przed kościołem zbiórka do puszek na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie zwyczajowo odbywającej się w całym Kościele w Wielki Piątek – w tym roku przeniesionej z racji pandemii. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

Dziś przyjmujemy w naszej wspólnocie parafialnej relikwie polskiej męczennicy bł. Karoliny Kózkówny. Uroczysta msza św. o godz. 8.30 z zawierzeniem Bogu przez wstawiennictwo bł. Karoliny dzieci i młodzieży naszej parafii. Pomaga nam w tym zgodnie z zapowiedzią ks. Michał Dziedzic duszpasterz diecezjalny młodzieży.

O 11.30 – dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię Świętą, a o 18.00 w tygodniu będą miały biały tydzień.

Dziś o 17.00 kolejne spotkanie biblijne w sali nad zakrystią z ks. Leonardem w języku angielskim.

Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 18 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania (grupa starsza).

W tym tygodniu liturgicznym

– we wtorek rocznica poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze

– we środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej. W świece intencyjne do świecznika przed cudownym obrazem Matki Bożej możemy zaopatrywać się w naszym sklepiku przez całą niedzielę lub otrzymamy ją zamawiając intencje modlitewne do nowenny w kancelarii lub zakrystii.

W środę po Mszy Św. o godz.18:00 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 22:00 odprawiona będzie Msza Św., Adoracja trwać będzie całą noc do godz.18:00 w czwartek. Serdecznie zapraszamy. Członkowie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ po Mszy, przed kościołem będą rozdawać szczegółowe informacje.

-we czwartek pierwszy czwartek miesiąca dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Przed mszą św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po mszy św. pierwsze nabożeństwo październikowe.

Modlitwa różańcowa każdego dnia po wieczornej mszy św. a w niedzielę o 17.00. dodatkowo różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o 17.00

– w piątek, I piątek miesiąca o 17.00 dodatkowa msza św. z udziałem dzieci. Spowiadamy rano i od 16.30. Tego dnia kancelaria jest nieczynna. Wspomnienie naszych Aniołów Stróżów.

– w I sobotę miesiąca na mszy św. o 8.00 rano czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, konferencja i spotkanie kół różańcowych. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, kartki z adresami składamy dziś w zakrystii.

W Sobotę o 18.00 będziemy gościli w naszej parafii Ojca Antonello, włoskiego kapłana, obecnie pracującego w Brazylii jako misjonarz, wyjątkowego charyzmatyka, kaznodzieję i współzałożyciela wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Plan spotkania jest następujący: rozpoczynamy o 18.00 Eucharystią z homilią o. Antonello, ok. 19.00 konferencja o. Antonello, a następnie adoracja z modlitwą charyzmatyczną. Wątpisz? Przyjdź, sprawdź, zobacz, dotknij. Wierzysz, bądź w stanie łaski. Zapraszamy.

– w przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.30 w kościele spotkanie z rodzicami, którzy chcą w tym roku katechetycznym przygotować dzieci do I Komunii Świętej. Z racji I niedziela października o 15.00 w sali nad zakrystią spotkanie Totus Tuus. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą poznawać naukę i teksty św. Jana Pawła II. O 17.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. O 18.00 msza św. za Ojczyznę. O 19.00 w sali nad zakrystią spotkanie wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca tego dnia będzie przeznaczona na dom świętej Siostry Faustyny.

1.Serdecznie zapraszamy do Klubu Seniora we środę o 11.00 w sali nad zakrystią.

2.Zapraszamy na zajęcia ćwiczeń fizycznych, dzieci na korepetycje.

3.Zapraszamy do śpiewania w naszym chórze parafialnym Cantores Reginae, który funkcjonuje nieprzerwanie od niemal 15 lat. Spotykamy się w każdą środę o godzinie 19 w sali nad zakrystią. Członkami chóru są często osoby bez wykształcenia muzycznego. Przychodząc do nas nauczysz się nie tylko dobrze śpiewać i czytać nuty, ale też będziesz miał okazję spędzić wieczór w dobrym towarzystwie z ludźmi, którzy mają pasję i jej efektami dzielą się z innymi. Tworząc zgraną grupę spotykamy się nie tylko na próbach, ale i przy innych „dobrych” okazjach. Zapraszamy!

4.Planujemy 3-dniową pielgrzymkę na Podlasie w dniach 8-10 października (czw.pt.sob) Program pielgrzymki jest bardzo bogaty. Szczegółowy plan pielgrzymki w zakrystii, a zapisy u Ks. Proboszcza. Plan jest także na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona. Dziś ostatni dzień zapisów i decyzja o wyjeździe.

5.Zapraszamy młodzież z klas 7, 8, liceum i starszych do wspólnoty Ruchu Światło-Życie (tzw. Oazy). Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w salce nad zakrystią. Zgłoszenia i informacje u Ks. Dawida po każdej Mszy Świętej.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Dziękujemy za troskę o nasz kościół, Rodzicom dzieci komunijnych, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. W tygodniu dokończyliśmy podjazd do sal nad zakrystią oraz do kancelarii dla osób niepełnosprawnych i mam z wózkami. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne. Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty

+ Jadwiga Grzywaczewska zam. przy ul. Darłowskiej

+ Elżbieta Krasowska l. 66, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  o 9.00

módlmy się za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim, w Bitwie z 1920 r. Cudzie nad Wisłą, pomordowanych w katowniach UB

 

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek