29 Niedziela zwykła – 18 października 2020 r.

Kochani Parafianie,

jak każdej niedzieli bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Z racji strefy czerwonej zostają odwołane:

  1. Jutrzejsza katecheza o 19.00 dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  2. Spotkania grup AA, zajęcia z ćwiczeń fizycznych we wtorek i środę, Klub seniora we środę

Dziś– na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza).

Nasza młodzież rozprowadza znicze. Zachęcamy do nabycia znicza-cegiełki, dochód będzie przeznaczony na działalność naszych grup młodzieżowych: bielanek, ministrantów i oazy.

W tym tygodniu liturgicznym

– zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po wieczornej mszy św., a dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00. Adoracja jest od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00

– w poniedziałek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

– we środę od 17.00 adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. 18.00 nowenna do Matki Bożej. W świece intencyjne do świecznika przed cudownym obrazem Matki Bożej możemy zaopatrywać się w naszym sklepiku przez całą niedzielę lub otrzymamy ją zamawiając intencje modlitewne do nowenny w kancelarii lub zakrystii.

– we czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W naszej wspólnocie będziemy modlić się 1 i 2 listopada w precesji żałobnej wypominkami jednorazowymi. Przez cały listopad o 18.00 we mszy św. będziemy prosić Boga o miłosierdzie dla wiernych zmarłych polecanych we mszy św. listopadowej. Zapraszamy również do modlitwy rocznej za zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od grudnia do października – o 17.00 będziemy odmawiać różaniec z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 będzie msza św. w ich intencji.

Kartki wypominkowe możemy zabrać ze stolika na końcu kościoła.

– Pani Agnieszka przyjmuje osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego w każdy piątek od 17.30 obok kancelarii.

– Pani Beata prowadzi naszą poradnię małżeńską w piątki od 18.00 do 20.00. Planujemy w naszej parafii kurs przedmałżeński od 6 listopada (piątek) do 22 stycznia (10 spotkań). Kurs będzie w piątki od 19.00 w sali nad zakrystią. Rozpoczęcie kursu jest uzależnione od rozwoju pandemii. Kolejny kurs będzie dopiero na wiosnę.

– Od przyszłej niedzieli bezpośrednio po Mszach Świętych o godz. 8.30 i 18.00 będziemy w naszym kościele wyświetlać krótkie 12-minutowe filmiki, które są wprowadzeniem do rozważania niedzielnej Ewangelii. Projekt „Nowa jakość życia” jest inicjatywą księży salwatorianów. Zachęcamy do pozostania i zobaczenia projekcji. Pozwólmy, aby Pan przychodził do nas w Swoim Słowie także za pośrednictwem obrazu.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Dziękujemy za troskę o nasz kościół, Paniom które wczoraj sprzątały nasz kościół. Jutro przyjadą brakujące szafy do naszej zakrystii, ufamy, że w tym tygodniu zakończymy już całkowity remont i wymianę mebli w zakrystii. W tym tygodniu rozpoczynamy wymianę okien w części plebanijnej. Jest to dla nas bardzo duży wysiłek finansowy, ale po 30 latach musimy to rozpocząć. Będziemy systematycznie w miarę środków finansowych pracować nad ich wymianą. Poszukujemy elektryka z uprawnieniami do pewnej drobnej pracy, prosimy o pomoc. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary i przelewy na nasze konto parafialne.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Edward Krasowski l. 75 zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Barbara Dobosz l. 79 zam. przy al. Stanów Zjednoczonych ,

+ Mieczysław Ciesielski l. 91 zam. przy ul. Świętosławskiej,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek