XXXIII Niedziela zwykła – 15 listopada 2020 r.

Kochani Parafianie,

jak każdej niedzieli bardzo dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

W związku z sytuacją pandemii bardzo prosimy naszych parafian o zainteresowanie się osobami w podeszłym wieku, samotnymi, naszymi sąsiadami, którzy mogą potrzebować pomocy, np. w formie zrobienia zakupów, lekarstw. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne

Jutro wspomnienie Matki Miłosierdzia, Matki Bożej Ostrobramskiej

W środę wspomnienie bł. Karoliny. To także dzień imienin s. Karoliny. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji siostry.

Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, posługujących w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 siostry odnowią swoje zakonne śluby.

Z powodu trwającej pandemii poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zostaje przeniesione na grudzień. Konkretna data zostanie podana w późniejszym terminie.

Rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej, prosimy o dostarczenie deklaracji. Deklaracje można składać do przyszłej niedzieli (22 XI) bezpośrednio do s. Nataszy lub do zakrystii.

Zapraszamy również do modlitwy rocznej za zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od grudnia do października – o 17.00 będziemy odmawiać różaniec z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 będzie msza św. w ich intencji.

Przez cały listopad będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Kurs jest on-line do 22 stycznia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Beatą telefonicznie793750931. Kolejny kurs będzie dopiero na wiosnę.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Zgodnie z ogłoszeniami z ostatniej niedzieli, chcemy otoczyć wieńcem opieki rodziny z naszej parafii wychowujące dzieci niepełnosprawne, z wadami genetycznymi, przewlekle chore. Zwłaszcza kiedy nie ma obojga rodziców, wsparcia, czy dostatecznych środków. Zgłosiła się jedna rodzina potrzebująca pomocy prawnej w pewnej sprawie sądowej. W związku z tym prosimy o pomoc prawną dla tej rodziny.

Dziękujemy wszystkim grupom i parafianom za pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego odpustu. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę i przelewy na nasze konto parafialne.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Marek Woźniak l. 76 zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Elżbieta Janus l. 88 zam. przy Walewskiej,

+ Aleksandra Dmowska l. 90 zam. przy Darłowskiej

+ Jerzy Denkis , której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00,

+ Andrzej Jan Pruski, której pogrzeb odbył się w piątek w naszej świątyni,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

 

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek