Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za zrozumienie w tej sprawie, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy naszych parafian o zainteresowanie się osobami, sąsiadami, którzy mogą potrzebować pomocy, np. w formie zrobienia zakupów, lekarstw. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

Dziś jest to święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, posługujących w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za poświęcenie, pracę, świadectwo życia naszych Sióstr. Zapraszamy do modlitwy za nasze Siostry. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 Siostry odnowią swoje zakonne śluby.

W tym tygodniu:

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00. Jednocześnie przypominamy, że zawsze jest tel. do Ks. Dyżurnego. Adoracja od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.W świece intencyjne do świecznika przed cudownym obrazem Matki Bożej możemy zaopatrywać się w naszym sklepiku przez całą niedzielę lub otrzymamy ją zamawiając intencje modlitewne do nowenny w kancelarii lub zakrystii.

W sobotę o 18.00 zapraszamy braci z Totus Tuus na Mszę św. w ramach adwentowego dnia skupienia. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec.

Wspólnota Spragnieni 20+/30+ zaprasza na spotkanie online (Zoom) w sobotę, 28 listopada o godz. 20:00. Temat spotkania: Kim jesteś , Kobieto. Kontakt: s. Małgorzata tel. 535 591 907

Podobnie jak w poprzednich latach przez okres Adwentu będzie zbierana żywność i artykuły chemiczne w sklepach, znajdujących się na terenie naszej parafii. Równocześnie zakupione produkty będzie można przynosić osobiście do zakrystii. Zbiórka w Kościele będzie trwała od 29 listopada do 16 grudnia. Z nich zrobimy paczki dla potrzebujących.

W pierwszą niedzielę Adwentu wystartujemy z akcją: „Bombka dla seniora”.  Tego dnia z choinki, która będzie umieszczona obok prezbiterium, można będzie zabrać ze sobą bombkę z przydzielonym numerkiem. Z taką bombką należy udać się do zakrystii w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących akcji.

Zapraszamy również do modlitwy rocznej za zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od grudnia do października – o 17.00 będziemy odmawiać różaniec z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 będzie msza św. w ich intencji.

Przez cały listopad będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Kurs jest on-line do 22 stycznia. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Beatą telefonicznie793750931. Kolejny kurs będzie dopiero na wiosnę.

W II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia, w dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie będzie z naszego kościoła transmisja Mszy św. przez TVP Polonia. Transmisja będzie o 13.00.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Zgodnie z ogłoszeniami z ostatniej niedzieli, chcemy otoczyć wieńcem opieki rodziny z naszej parafii wychowujące dzieci niepełnosprawne, z wadami genetycznymi, przewlekle chore. Zwłaszcza kiedy nie ma obojga rodziców, wsparcia, czy dostatecznych środków. Zgłosiła się jedna rodzina potrzebująca pomocy prawnej w pewnej sprawie sądowej. W związku z tym prosimy o pomoc prawną dla tej rodziny.

Władza Diecezjalna mocą dekretu odwołała z pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Marcina Malmona. Bardzo dziękujemy Ks. Marcinowi za pracę w naszej wspólnocie i życzymy otwartości na dar prowadzenia przez Ducha Świętego.

Dziękujemy Paniom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. W ubiegłym tygodniu wymienialiśmy ostatnią część okien przed zimą. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę i przelewy na nasze konto parafialne.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Jerzy Henryk Kobierzycki l. 80 zam. przy ul. Świętosławskiej,

+ Barbara Teresa Bednarek l. 92 zam. przy ul. Międzyborskiej,

+ Aniela Barbara Łukasik l. 87 zam. przy ul. Kirasjerów,

+ Danuta Łapińska l. 67 , której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30, w naszym kościele,

+ Maria Elżbieta Borowiecka l.73, której pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00 naszej świątyni,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii, służby medyczne, lekarzy, pielęgniarki,

 

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek