I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za szacunek do Najświętszego Sakramentu, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy naszych parafian o zainteresowanie się osobami, sąsiadami, którzy mogą potrzebować pomocy, np. w formie zrobienia zakupów, lekarstw. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

Rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego przygotowania na przyjście Pańskie. Roraty w naszej wspólnocie codziennie o 6.45. W tym roku będziemy w czasie Rorat mówić o tajemnicy Mszy św. oraz jak tę tajemnicę przeżywali święci. Roraty z nauką i udziałem dzieci we wtorki i czwartki o 18.00. Serdecznie zapraszamy do tego wysiłku fizycznego i duchowego.

Jutro święto Andrzeja Apostoła.

We środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek przed mszą św. o 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o 17.00. Spowiadamy rano i od 16.30. Tego dnia kancelaria jest zamknięta, księża służą w konfesjonale. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W sytuacji pandemii, rozumiejąc obawy, odpowiadając na indywidualne zaproszenia, odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Podobnie jak w poprzednich latach przez okres Adwentu zbieramy żywność i artykuły chemiczne w sklepach, znajdujących się na terenie naszej parafii. Równocześnie zakupione produkty można przynosić osobiście do zakrystii. Zbiórka w Kościele będzie trwała od 29 listopada do 16 grudnia. Z nich zrobimy paczki dla potrzebujących.

W pierwszą niedzielę Adwentu startujemy z akcją: „Bombka dla seniora”.  Tego dnia można będzie zabrać ze sobą bombkę z przydzielonym numerkiem. Z taką bombką należy udać się do zakrystii w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących akcji.

Zapraszamy również do modlitwy rocznej za zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od grudnia do października – o 17.00 będziemy odmawiać różaniec z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a o 18.00 będzie msza św. w ich intencji. Pierwszy poniedziałek grudnia będzie za tydzień 7 grudnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia, w dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie będzie z naszego kościoła transmisja Mszy św. przez TVP Polonia. Transmisja będzie o 13.00. Tego dnia także przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W przyszłą niedzielę o 18.00 Msza św. za Ojczyznę.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

W naszym sklepiku parafialnym do nabycie poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieła Caritas. Jest wyznaczona minimalna cena, jednak jeżeli ktoś ma życzenie, bardzo dziękujemy za hojność serca. Są także książki dla dzieci, mogą być prezentem na mikołajki. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę i przelewy na nasze konto parafialne.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Roman Bogusławski l. 86 zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Jadwiga Kozieradzka l. 82 , której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 9.00, w naszym kościele,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek