IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za szacunek do Najświętszego Sakramentu, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

Spowiadamy rano jak zwykle w trakcie mszy św. oraz od godz. 17.30.

W czwartek 24 grudnia, na ostatniej mszy św. roratniej, zakończymy oficjalnie podjętą w naszej Parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy wszystkie osoby, które podjęły przyrzeczenie. Tego dnia msze św. tylko rano, 6.45, 7.30 i 8.00, zakończenie Adwentu, nie będzie Eucharystii o 18.00. Prosimy o zachowanie tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Z racji panującej pandemii, po konsultacjach z parafianami, w tym roku będą dwie msze św. w noc Narodzenia Pańskiego, o 21.00 i o północy. W czasie obu Eucharystii będziemy uroczyście celebrować radość Narodzenia Pana Jezusa.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. jak w każdą niedzielę o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.

W drugi dzień świąt w sobotę, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.

Za tydzień w niedzielę, w I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się za nasze rodziny.

– Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy wraz z kalendarzem na rok 2021 i śpiewnikiem kolędowym. Cena tego numeru to 7 zł.

W naszym sklepiku parafialnym do nabycie poświęcone opłatki oraz ostatnie świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieła Caritas. Jest wyznaczona minimalna cena, jednak jeżeli ktoś ma życzenie, bardzo dziękujemy za hojność serca.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian, którzy z wielką hojnością włączyli się w tegoroczne akcje charytatywne. Dziękujemy bardzo za umożliwienie zbiórki żywności oraz podarowane owoce i cytrusy p. Sylwii ze sklepu ”Groszek” przy ul. Majdańskiej 11, p. Ireneuszowi ze sklepu „Big Market” przy ul. Kinowej 19, p. Agnieszce ze sklepu „Carrefour” przy ul. Międzyborskiej  57/65. Dzięki pomocy wolontariuszy, na czele z s. Karoliną, udało się przygotować i dostarczyć – 56 bombek-prezentów dla seniorów, 96 paczek żywnościowo-chemicznych dla potrzebujących oraz rozdysponować sumę 580 zł od prywatnych ofiarodawców.

Dziękujemy wszystkim osobom za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni. Dziękujemy Paniom z naszego parafialnego sklepiku za wykonywaną pracę na rzecz naszej wspólnoty. Bardzo dziękujemy za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za liczniejsze w tym tygodniu przelewy na nasze konto parafialne, za kartki z życzeniami.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Zyglinda Grabowska l. 78 zam. przy ul. Kinowej,

+   Helena Godlewska l. 86 zam. przy ul. Kirasjerów,

+  Bogusław Ireneusz Sęk l. 68, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00,

+  Helena Kowalik l. 87, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.30,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za wszystkie ofiary stoczniowców grudnia 70, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek