Niedziela Świętej Rodziny

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za szacunek do Najświętszego Sakramentu, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

Jutro święto świętych Młodzianków, męczenników

We wtorek dzień imienin ks. Dawida, o 18.00 msza św. w Jego intencji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za księdza Dawida.

We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adorację od 17.00 do 18.00 prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

We czwartek, w ostatni dzień roku kalendarzowego, 31 dzień grudnia, będziemy obchodzili 20 rocznicę poświęcanie naszego kościoła. Będziemy dziękowali Bogu za łaski, otrzymane nie tylko w ostatnim roku, ale także przez 20 lat. Plan naszego dziękczynienia Bogu jest następujący:

16.15– wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za wszystkich parafian, którzy budowali tę świątynię, tworzyli naszą wspólnotę, a których Pan powołał do wieczności przez te 20 lat

17.00– Msza św. dziękczynna Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez te 20 lat, po Eucharystii nabożeństwo przebłagalne za nasze niewierności, zmarnowane łaski i nasze grzechy. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie.

W piątek 1 dzień stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zawierzymy Bogu przez wstawiennictwo Maryi naszą przyszłość. Kościół obchodzi również Światowy Dzień Pokoju. Z racji uroczystości w piątek możemy spożywać pokarmy mięsne. Msze św. jak w każdą niedzielę.

W sobotę 2 stycznia o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W sytuacji pandemii, rozumiejąc obawy, odpowiadając na indywidualne zaproszenia, odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Za tydzień I niedziela miesiąca, o 17.00 nabożeństwo adoracyjne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

Za tydzień, 4 stycznia I poniedziałek miesiąca, a więc roczna modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. O 17.00 różaniec wraz z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich, o 18.00 msza św. błagalna o Boże miłosierdzie dla nich.

Kochani,

z racji pandemii, w trosce o nasze bezpieczeństwo, zgodnie z decyzją naszego Ks. Bp Romualda, w tym roku zostaje zawieszona wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Nie będziemy mogli odwiedzić Waszych domów i rodzin, dlatego chcielibyśmy każdej Rodzinie naszej parafii udzielić indywidualnego błogosławieństwa w naszym kościele. Mamy propozycję, aby przez kolejne dwie niedziele okresu Narodzenia Pańskiego, czyli 3 i 10 stycznia, po każdej Mszy św., będziemy zapraszać Was Kochani przed ołtarz do indywidualnego błogosławieństwa na kolejny rok naszego życia. Chcielibyśmy w ten sposób wspólnie prosić Boga o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości.

Bardzo dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda, za kartki z życzeniami. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, pamięć modlitewną.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+  Małgorzata Skowron l. 63, której pogrzeb odbędzie się w wtorek o godz. 12.00,

+  Marian Szarek, wieloletni brat ze służby porządkowej TT, którego pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 10.00,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za wszystkie ofiary stoczniowców grudnia 70, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek