II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2021 roku

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za szacunek do Najświętszego Sakramentu, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

DziśI niedziela miesiąca, o 17.00 nabożeństwo adoracyjne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

Jutro 4 stycznia I poniedziałek miesiąca, a więc roczna modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. O 17.00 różaniec wraz z wyczytywaniem imion i nazwisk naszych bliskich, o 18.00 msza św. błagalna o Boże miłosierdzie dla nich.

We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła w czasie każdej Eucharystii. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.

W I czwartek miesiąca z inicjatywy naszych parafian, o 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie. Bardzo dziękujemy za modlitwę. Po mszy św. wspólnota Odnowa w Duchu Świętym, zaprasza na wieczór uwielbienia.

W piątek o 18.00 msza św. za naszych bliskich zmarłych. Kartki z intencjami przynosimy przed mszą św. do zakrystii.

Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza na spotkanie online ” Czy męskość jest w kryzysie? w sobotę, 16 stycznia 2021 r. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

Za tydzień, w Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Narodzenia Pańskiego. O 10.00 msza św. za budowniczych naszego kościoła i wspólnoty.

Decyzją Ks. Bp Romualda do naszej wspólnoty został skierowany do pomocy Ks. Paweł Czeluściński pracujący w ciągu roku w Rosji w diecezji Nowosybirskiej. Z powodu zamknięcia granic, ks. Paweł będzie pracował i pomagał w naszej wspólnocie. Bardzo serdecznie ks. Pawła witamy, cieszymy się, że chce pośród nas modlić się i zapewniamy o naszej życzliwości.

Kochani,

z racji pandemii, w trosce o nasze bezpieczeństwo, zgodnie z decyzją naszego Ks. Bp Romualda, w tym roku zostaje zawieszona wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Nie będziemy mogli odwiedzić Waszych domów i rodzin, dlatego chcielibyśmy każdej Rodzinie naszej parafii udzielić indywidualnego błogosławieństwa w naszym kościele. Zgodnie z ogłoszeniem w ostatnią niedzielę, dziś i 10 stycznia, po każdej Mszy św. zapraszamy Was Kochani przed ołtarz do indywidualnego błogosławieństwa na kolejny rok naszego życia. Kapłani po każdej mszy św. ustawią się przed ołtarzem i będziemy podchodzić jak w czasie przyjmowania Komunii Świętej. Chcielibyśmy w ten sposób wspólnie prosić Boga o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości.

W naszym sklepiku parafialnym do nabycia kreda i kadzidło do poświęcenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Zachęcamy do czytania książek, tanio można nabyć w sklepiku. Bardzo dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda, za kartki z życzeniami. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość i jeszcze raz dziękujemy za Waszą inicjatywę mszy św. w I czwartek miesiąca za księży pracujących w tej parafii.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+  Maria Rafalska l. 87, zam. przy ul. Kirasjerów,

+  Irena Milewska l.90, zam. przy ul. Grenadierów,

+ Krystyna Popławska l.94, zam. przy ul. Walewskiej,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek