3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Chrzest Pański 10.01.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za szacunek do Najświętszego Sakramentu, prosimy dbajmy o zdrowie swoje i innych.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy przy tym o trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią. Nasi wolontariusze pomogą.

W tym tygodniu:

Dzisiejsza Niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie możemy śpiewać kolędy do 2 lutego.

Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.45. W sprawach nagłych możemy kontaktować się rano po mszy św. lub po wieczornej mszy św. Jest również tel. do Ks. Dyżurnego

Zapraszamy na Adorację od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00.We środę Adorację prowadzi wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej. W świece intencyjne do świecznika przed cudownym obrazem Matki Bożej możemy zaopatrywać się w naszym sklepiku przez całą niedzielę lub otrzymamy ją zamawiając intencje modlitewne do nowenny.

Prosimy nowe osoby, które zamieszkały na terenie naszej parafii o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej (lub drogą mailową) celem formalnego zapisania się do naszej wspólnoty. Pamiętajmy, że formalne zgłoszenie się do naszej wspólnoty daje nam prawo do wystawiania potrzebnych późniejszych zaświadczeń. Dziś, gdy nie ma obowiązku meldunkowego, jest to dla nas potwierdzenie zamieszkania danej osoby na terenie naszej parafii. Według prawa kanonicznego parafianinem staję się, gdy mieszkam na jej terenie powyżej trzech miesięcy, niezależnie od meldunku.

Kochani, z racji pandemii, zgodnie z decyzją naszego Ks. Bp Romualda, w tym roku zostaje zawieszona wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Nie będziemy mogli odwiedzić Waszych domów i rodzin, dlatego od ostatniej niedzieli udzielamy każdej Rodzinie naszej parafii indywidualnego błogosławieństwa w naszym kościele. Kto nie otrzymał jeszcze takiego błogosławieństwa, zapraszamy serdecznie przed ołtarz po błogosławieństwie ogólnym.

Bardzo dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, pamięć modlitewną i troskę o naszą świątynię.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+  Januariusz Zieliński l. 84, zam. przy ul. Al. Stanów Zjednoczonych,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek