II Niedziela Zwykła – 17.01.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

W tym tygodniu:

Dziś z inicjatywy części parafian zbiórka do puszki na zakup bezdotykowej kropielnicy do wody święconej. Koszt tej inwestycji to ok. 2 tys. zł. Kto ma życzenie złożenia ofiary, to bardzo dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

Jutro rozpoczynamy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.

We środę 3 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda. Polecamy w modlitwach naszego Biskupa.

We czwartek Dzień Babci, zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze babcie we mszy św. o 18.00

W piątek Dzień Dziadka, zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych dziadków we mszy św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków na Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę23 stycznia w ramach wspólnoty Domowego Kościoła. Program: g. 9.30 Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, a o 11.00 Eucharystia z homilią w temacie – „Nowy człowiek”.

Za tydzień będziemy obchodzić z inicjatywy Papieża Franciszka kolejną już Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie, po każdej mszy św. parafianie będą czytali fragment Ewangelii według św. Marka. Ufamy że przez cały dzień uda nam się przeczytać całą. Zapraszamy chętnych do publicznego czytania po każdej Eucharystii.

30 stycznia, w następną sobotę zapraszamy do naszego kościoła na modlitewny Dzień Skupienia dla młodych. Temat: Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego. Odbędzie się Msza Św. , Adoracja NS, konferencje. Ulotki z bliższymi informacjami do pobrania na stoliku.

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.W tej nadzwyczajnej sytuacji, niedzielę 24 stycznia chcemy ogłosić „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

Kochani, w tym tygodniu zawieźliśmy do noclegowni Caritas przy ul. Grochowskiej koce, kołdry, pościel, ręczniki. W czasie zimowym to produkty szczególnie potrzebne dla osób bezdomnych. Jeżeli ktoś ma zbędne tego typu rzeczy w domu możemy przynosić je do zakrystii. Prosimy, aby te rzeczy były czyste i gotowe do użycia.

Prosimy nowe osoby, które zamieszkały na terenie naszej parafii o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej (lub drogą mailową) celem formalnego zapisania się do naszej wspólnoty. Pamiętajmy, że formalne zgłoszenie się do naszej wspólnoty daje nam prawo do wystawiania potrzebnych późniejszych zaświadczeń. Dziś, gdy nie ma obowiązku meldunkowego, jest to dla nas potwierdzenie zamieszkania danej osoby na terenie naszej parafii. Według prawa kanonicznego parafianinem staję się, gdy mieszkam na jej terenie powyżej trzech miesięcy, niezależnie od meldunku.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont naszej kancelarii parafialnej. Ufamy, że w tym tygodniu zakończymy prace. Bardzo dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę, za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, pamięć modlitewną i troskę o naszą świątynię.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Maria Woźnica l. 78, zam. przy ul. Świętosławskiej,

+ Andrzej Gedych, którego  pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 12.00,

+ Zenon Kucharski, którego  pogrzeb odbędzie się we wtorek  o g. 11.00,

+ Anna Rogowska, której  pogrzeb odbędzie się w piątek o g. 11.00,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek