III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

W tym tygodniu:

Dziś obchodzimy z inicjatywy Papieża Franciszka kolejną już Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie, po każdej mszy św. parafianie będą czytali fragment Ewangelii według św. Marka. Ufamy że przez cały dzień uda nam się przeczytać całą Ewangelię. Zapraszamy do pozostania w kościele po mszy św. zasłuchania się w Słowo Boże, a chętnych do publicznego czytania. Będziemy czytali 2 rozdziały.

Dziś także zgodnie z zapowiedzią „Dzień solidarności z Chorwacją”. Modlimy się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a przed kościołem zbiórka do puszek. Dziękujemy za wsparcie w imieniu Caritas Chorwacji.

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

We czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

W sobotę zapraszamy do naszego kościoła na modlitewny Dzień Skupienia dla młodych. Temat: Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego. Ulotki z bliższymi informacjami do pobrania na stoliku.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. o 16.00 rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym planują przystąpienie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. czyli przyjęcia Komunii Świętej. Dzieci klas I-III wróciły już do szkoły, a Siostra Natasza już wysłała odpowiednie zaproszenie w ubiegłym tygodniu. Kochani czasu mamy bardzo mało na przygotowanie, dlatego prosimy o obecność. Również w przyszłą niedzielę na każdej mszy św. będzie sprawozdanie ks. Proboszcza z ostatniego roku funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej.

Kochani, do dziś, czekamy na koce, kołdry, pościel, ręczniki. Jutro zostaną zawiezione dla bezdomnych do Caritas przy ul. Grochowskiej.

Prosimy nowe osoby, które zamieszkały na terenie naszej parafii o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej (lub drogą mailową) celem formalnego zapisania się do naszej wspólnoty. Pamiętajmy, że formalne zgłoszenie się do naszej wspólnoty daje nam prawo do wystawiania potrzebnych późniejszych zaświadczeń. Dziś, gdy nie ma obowiązku meldunkowego, jest to dla nas potwierdzenie zamieszkania danej osoby na terenie naszej parafii. Według prawa kanonicznego parafianinem staję się, gdy mieszkam na jej terenie powyżej trzech miesięcy, niezależnie od meldunku.

Staraniem grupy naszych parafian w ostatnią niedzielę była przeprowadzona zbiórka na bezdotykową kropielnicę do wody święconej. Ofiarowaliście kochani 1997,50 zł. Została zakupiona i umieszczona w kościele kropielnica za 2800 zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom i inicjatorom akcji.

Niestety z racji malejącej liczby osób chętnych do sprzątania naszej świątyni (główną przyczyną jest wiek osób sprzątających i brak sił fizycznych), planujemy zakup maszyny do sprzątania naszej posadzki. Koszt takiej podstawowej maszyny to ok. 3 tys. zł. Jest to dla nas znaczna suma. Jeżeli jest ktoś kto mógłby w jakikolwiek sposób wesprzeć ten zakup, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Trwa remont naszej kancelarii parafialnej. Zostało jeszcze jedno pomieszczenie do odnowienia i uporządkowania. Ufamy, że w tym tygodniu zakończymy prace.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy za troskę o naszą wspólnotę, za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, pamięć modlitewną.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Sebastian Matwiejczyk l. 39, zam. przy ul. Darłowskiej,

+ Teresa Iglikowska l. 94, zam. przy ul. Kirasjerów,

+ Zenobia Skibińska l.82, której  pogrzeb odbędzie się w środę o g. 10.00,

+ Klotylda Prakseda Berliner  l.82, której pogrzeb odbędzie się w środę o g. 12.00,

+ Irena Kornowska l. 83, której  pogrzeb odbędzie się we czwartek o g. 10.00,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek