IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

W tym tygodniu:

Dziś o 16.00 dodatkowa msza św. dla rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym planują przystąpienie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. czyli przyjęcia Komunii Świętej.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie Gromnic na każdej Eucharystii. Jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Msza św. w intencji Sióstr posługujących w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze Siostry. Taca tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek dziękujemy za dar Eucharystii. Przed mszą św. o 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie – zamówiona przez parafian, bardzo dziękujemy. W piątek dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o 17.00. Spowiadamy rano i od 16.30. Tego dnia kancelaria jest zamknięta, księża służą w konfesjonale. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W sytuacji pandemii, rozumiejąc obawy, odpowiadając na indywidualne zaproszenia, odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem tych, którzy sobie tego życzą. Chorych zgłaszamy dziś w zakrystii.

Za tydzień I niedziela miesiąca. O 17.00 nabożeństwo eucharystyczne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. Tego dnia przypada również dzień imienin naszego Bp Romualda. Polecamy naszego Bp pamięci modlitewnej.

Prosimy nowe osoby, które zamieszkały na terenie naszej parafii o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej (lub drogą mailową) celem formalnego zapisania się do naszej wspólnoty.

Zakupiliśmy maszynę do sprzątania naszego kościoła, bardzo dziękujemy naszej Parafiance za znaczne wsparcie naszego projektu. Trwa nadal remont naszej kancelarii parafialnej. Dziękujemy za dary dla bezdomnych – koce, kołdry, pościel, ręczniki zostały zawiezione w ubiegłym tygodniu do Caritas przy ul. Grochowskiej.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Tygodnik Niedziela – z artykułem o naszej siostrze Karolinie do nabycia w zakrystii.

Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Jerzy Łozicki l. 90, zam. przy ul. Majdańskiej,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek