VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

W tym tygodniu:

Dziśo godz. 16.00 dodatkowa msza św. dla rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym planują przystąpienie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. czyli przyjęcia Komunii Świętej. Również dziś zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem, zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji (na hospicja, przychodnie, noclegownie, ogrzewalnie, itp.).  Dziękujemy za wsparcie dzieł Caritasu.

We środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu Paschy. We Środę Popielcową msze św. o 7.00, 8.00, 9.00 oraz 17.00, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz 3 posiłki w tym jeden do syta. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 16.00 do 16.45

Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki w ciągu roku. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; o 17.00 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. O 19.00 Adoracja Krzyża prowadzona przez poszczególne grupy parafialne.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej wspólnocie w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 14 marca. Prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas święty czas.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej parafii 4 marca 2021r. Do udziału w katechezach przygotowujących do Sakramentu Małżeństwa, zapraszamy narzeczonych z terenu naszej parafii, którzy planują zawrzeć Sakrament Małżeństwa przed 1 listopada tego roku. Kolejna edycja kursu planowana jest dopiero jesienią. Spotkania stacjonarne lub online będą prowadzone w piątki o 19.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931, email: goscinska@vp.pl

Jeżeli ktoś z dorosłych nie przyjął jeszcze sakramentu bierzmowania, a ma takie pragnienie, zapraszamy po więcej informacji do ks. Pawła.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+  Mieczysława Nowak l. 93, zam. przy ul. Suchodolskiej,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek