I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

W tym tygodniu:

Dziś o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny.

Jutro święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.45

Zapraszamy na Adorację, we środę Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Marki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; o 17.00 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. O 19.00 Adoracja Krzyża będzie prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

W sobotę w naszym kościele odbędzie się III Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła pt. Nowa wspólnota; o 9.30 – Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 11.00 Eucharystia

Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 dodatkowa msza św. dla rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym planują przystąpienie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. czyli przyjęcia Komunii Świętej.

Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.

Zapraszamy parafian do akcji „Koszyk dla Seniora”. Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących, odbędzie się od 24 lutego do 21 marca. Produkty prosimy składać w zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza na spotkanie online ” Rozeznawanie duchowe jako proces, który ma mnie prowadzić do podjęcia decyzji” w sobotę, 27 lutego 2021 r. Spotkanie poprowadzi jezuita o. Paweł Sawiak. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej parafii 4 marca. Do udziału w katechezach przygotowujących do Sakramentu Małżeństwa, zapraszamy narzeczonych z terenu naszej parafii, którzy planują zawrzeć Sakrament Małżeństwa przed 1 listopada tego roku. Kolejna edycja kursu planowana jest dopiero jesienią. Spotkania stacjonarne lub online będą prowadzone w piątki o 19.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931, email: goscinska@vp.pl

Jeżeli ktoś z dorosłych nie przyjął jeszcze sakramentu bierzmowania, a ma takie pragnienie, zapraszamy po więcej informacji do ks. Pawła.

Otrzymaliśmy używany komputer. Jeżeli jest jakaś rodzina (może wielodzietna) potrzebująca komputera do nauki zdalnej, szkolnej dla dziecka, prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

W tym tygodniu wyremontowaliśmy korytarz przed wejściem do kancelarii. Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, lektorom i ministrantom za odśnieżanie przed kościołem, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+  Zdzisław Bablich l. 69, zam. przy ul. Rozłuckiej,

+ Daniela Wiktorowicz l. 88, zam. przy ul. Rozłuckiej

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek