II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

Dziś

– o godz. 16.00 dodatkowa msza św. dla rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym planują przystąpienie do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. czyli przyjęcia Komunii Świętej. Również dziś zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem, zbiórka do puszek na papieskie dzieło misyjne Ad gentes. Dziękujemy za wsparcie dzieł papieskich misyjnych.

– o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu:

Jutro 1 poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami rocznymi za zmarłych. O 18.00 msza św. wypominkowa. 1 marca obchodzimy również w naszej Ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej parafii będziemy ten dzień świętować w 1 niedzielę marca w czasie mszy św. o 18.00, po mszy złożymy kwiaty przed tablicą pamiątkową.

We czwartek święto św. Kazimierza Królewicza, 39 rocz. święceń biskupich i dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka. Polecamy pamięci modlitewnej. Również tego dnia 1 czwartek miesiąca przed mszą św. do 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej parafii zamówiona przez parafian. Po mszy św. uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym.

W 1 piątek miesiąca marca, spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 msza św. i droga krzyżowa z udziałem dzieci. O 18.00 msza św. i droga krzyżowa z udziałem dorosłych, o 19.00 Adoracja Krzyża prowadzona przez  wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. Tego dnia kancelaria jest zamknięta, księża służą w konfesjonale

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek 4 marca 2021r. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931, email: goscinska@vp.pl

W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W sytuacji pandemii, rozumiejąc obawy, odpowiadając na indywidualne zaproszenia, odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem tych, którzy sobie tego życzą. Chorych zgłaszamy dziś w zakrystii.

Za tydzień I niedziela miesiąca o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

W przyszły poniedziałek 8 marca, o godz. 18.00 (w Dzień Kobiet, przybędzie do naszej parafii Najpiękniejsza Niewiasta) do naszej parafii przybędzie – w kopii cudownego obrazu, Matka Boża Łaskawa – Patronka Stolicy. Serdecznie zapraszamy na uroczyste powitanie na godz. 17.45.

Modlitwą przed obrazem Matki Bożej chcemy przygotować się do naszych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 14 marca. Od wtorku do piątku plan naszej modlitwy parafialnej będzie następujący:

– rano – msze św. o 7.00,7.30 i 8.00, a po niej modlitwa różańcowa za Ojczyznę

– o 17.00 wystawienia Najśw. Sakramentu, o 18.00 wieczorna Eucharystia, a po niej modlitwa różańcowa oddająca naszą parafię pod opiekę Matki Bożej Łaskawej prowadzona przez poszczególne grupy parafialne.

W niedzielę 14 marca w pierwszy dzień rekolekcji, po mszy św. o 8.30 i 10.00 będzie wykład historyczny o cudzie nad Wisłą i o wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Dokładny plan rekolekcji będzie podany za tydzień.

Zapraszamy parafian do akcji „Koszyk dla Seniora”. Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących, odbędzie się od 24 lutego do 21 marca. Produkty prosimy składać w zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Zapraszamy do pisania życzeń wielkanocnymi dla Seniorów naszej parafii. Przygotowane kartki prosimy wrzucać do wielkanocnej skrzynki pocztowej, znajdującej się w naszym kościele.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

W tym tygodniu wyremontowaliśmy naszą poradnię rodzinną. Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne z tytułem wpłaty – kolęda. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+  Marian Madej l. 78 , zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Zofia Zych l. 95, zam. przy Al. Stanów Zjednoczonych,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek