III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

Dziś

– o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– O 18.00 msza św. za Ojczyznę, po niej złożymy kwiaty przed tablicą pamiątkową „Żołnierzy Wyklętych”.

W tym tygodniu:

1.Jutro w poniedziałek 8 marca, o godz. 18.00 do naszej parafii przybędzie – w kopii cudownego obrazu, Matka Boża Łaskawa – Patronka Stolicy. Serdecznie zapraszamy na uroczyste powitanie na godz. 17.30. Modlitwą przed obrazem Matki Bożej chcemy przygotować się do naszych rekolekcji wielkopostnych. Od wtorku do piątku plan naszej modlitwy parafialnej będzie następujący:

– rano – msze św. o 7.00,7.30 i 8.00, a po niej modlitwa różańcowa za Ojczyznę

– o 17.00 wystawienia Najśw. Sakramentu, o 18.00 wieczorna Eucharystia, a po niej modlitwa różańcowa oddająca naszą parafię pod opiekę Matki Bożej Łaskawej prowadzona przez poszczególne grupy parafialne.

2.W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; o 17.00 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. O 19.00 modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej prowadzą Siostry z naszej parafii. O 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych, kartki z intencjami składamy w zakrystii.

3.W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w naszych modlitwach.

4.W niedzielę za tydzień rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. dr Piotr Spyra –przewodniczący zespołu ds. Nowej Ewangelizacji diecezji zamojsko-lubaczowskiej

IV Niedziela WP – 14 marca 2021 roku

7.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30– Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

16.00– Msza św. dla dzieci komunijnych

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek i Wtorek– 15 i 16 marca 2021 roku

9.15– Różaniec i możliwość spowiedzi

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00– Liturgia Słowa z nauką dla dzieci

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących

Środa – 17 marca 2021 roku

9.15– Różaniec i możliwość spowiedzi

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00– Msza św. z nauką dla dzieci

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących

Niech Bóg da, aby był to dla nas błogosławiony czas.

5.W niedzielę 14 marca w pierwszy dzień rekolekcji, po mszy św. o 8.30 i 10.00 będzie wykład historyczny o cudzie nad Wisłą i o wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej.

6.Zapraszamy parafian do akcji „Koszyk dla Seniora”. Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących, odbędzie się od 24 lutego do 21 marca. Produkty prosimy składać w zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy.

7.Zapraszamy do pisania życzeń wielkanocnymi dla Seniorów naszej parafii. Przygotowane kartki prosimy wrzucać do wielkanocnej skrzynki pocztowej, znajdującej się przy kaplicy relikwii bł. Karoliny i bł. ks. Jerzego

8.Uroczyste składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się w dniu 21.03 na Mszy Świętej o godzinie 10:00 i 18:00. Deklaracje do pobrania na stoliku pod chórem

9.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+  Tadeusz Kazimierz Śliwiński l. 85 , zam. przy ul. Kirasjerów,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek