IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w sprawie pomocy innym z parafią.

Dziś

– po mszy św. o 8.30 i 10.00 będzie wykład historyczny o cudzie nad Wisłą i o wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej

– o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. dr Piotr Spyra –przewodniczący zespołu ds. Nowej Ewangelizacji diecezji zamojsko-lubaczowskiej

IV Niedziela WP – 14 marca 2021 roku

7.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30– Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

16.00– Msza św. dla dzieci komunijnych

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek i Wtorek– 15 i 16 marca 2021 roku

9.15– Różaniec i możliwość spowiedzi

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00– Liturgia Słowa z nauką dla dzieci

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących

Środa – 17 marca 2021 roku

9.15– Różaniec i możliwość spowiedzi

10.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00– Msza św. z nauką dla dzieci

18.00– Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących

1.W czwartek po mszy św. 8.00 i 18.00 dalej modlitwa różańcowa za Ojczyznę, w piątek po mszy o 8.00 różaniec, a w piątek przed 17.00 pożegnamy Matkę Bożą Łaskawą w kopii cudownego obrazu. Serdecznie zapraszamy.

2.W piątek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne. Nabożeństwa drogi Krzyżowej; o 17.00 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. O 19.00 Adoracja Krzyża.

3.Zapraszamy parafian do akcji „Koszyk dla Seniora”. Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących, odbędzie się do 21 marca. Produkty prosimy składać w zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy.

4.Zapraszamy do pisania życzeń wielkanocnymi dla Seniorów naszej parafii. Przygotowane kartki prosimy wrzucać do wielkanocnej skrzynki pocztowej, znajdującej się przy kaplicy relikwii bł. Karoliny i bł. ks. Jerzego

5.Uroczyste składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10:00 i 18:00. Deklaracje do pobrania na stoliku pod chórem

  1. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Edward Kulikowski l. 85 , zam. przy ul. Waszyngtona,

+ Marian Kostrzoń l. 87, zam. przy ul. Grenadierów,

+ Stanisława Wylezińska l. 77, zam. przy ul. Wąwolnickiej,

+ Halina Gańko l. 92 zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Roman Kamieniecki l. 95 zam. przy ul. Kirasjerów

+ Jerzy Ogrodniczak l. 69 którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 12.30

+ Marek Pycka l. 79, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o godz. 12.00

+ Krystyna Anacka l. 91 której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o godz. 10.00

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek