V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

Kochani Parafianie,

dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, w niedzielę, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust. W tygodniu, gdy jeden kapłan udziela komunii św.  – prosimy, aby ci wierni którzy chcą przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, podchodzili w pierwszej kolejności. Po nich będą przystępowali ci wierni, którzy pragną przyjąć Ciało Pańskie do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Bardzo dziękujemy za postawę szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Prosimy o zainteresowanie się osobami, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc prosimy o kontakt w tej sprawie z parafią.

Dziś

– o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– uroczyste składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego dziś na Mszy Świętej o godzinie 10:00 i 18:00. Deklaracje do pobrania na stoliku pod chórem

 

1.We czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. 7.00, 7.30, 8.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy również 29 rocznicę erygowania naszej Diecezji przez papieża św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Diecezję.

2.W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; o 17.00 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. O 19.00 Adoracja Krzyża – prowadzi Oaza i Lektorzy.

3.Zapraszamy parafian do akcji „Koszyk dla Seniora”. Zbiórka artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących, odbędzie się do najbliższej środy. Produkty prosimy składać w zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy.

4.Zapraszamy do pisania życzeń wielkanocnymi dla Seniorów naszej parafii. Przygotowane kartki prosimy wrzucać do wielkanocnej skrzynki pocztowej, znajdującej się przy kaplicy relikwii bł. Karoliny i bł. ks. Jerzego

5.Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza małżeństwa z nasze parafii na spotkanie online „Jedno we dwoje- małżeństwo”, które poprowadzi małżonkowie: Agata i Paweł z Londynu oraz Joanna i Robert z Poznania  w sobotę, 27 marca 2021 r. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

6.Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tego dnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy za wspólnie przeżyte rekolekcje parafialne. Dziękujemy tym osobom, które prowadziły modlitwę różańcową przed obrazem Matki Bożej Łaskawej oraz w czasie rekolekcji – szczególne podziękowania Pani Basi i Panu Tomkowi. Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, razem idziemy drogą zbawienia.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+   Helena Szczepańska l. 92 , zam. przy ul. Kinowej,

módlmy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za naszych parafian, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek