NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 28 marca 2021 r.

Kochani Parafianie,

Tegoroczny Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy będziemy przeżywać z warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu pandemii. Jako ludzie wiary, ochrzczeni, boleśnie doświadczający z tych dniach braku Wspólnoty Kościoła, staramy się każdego dnia odczytywać, co Bóg chce nam pokazać i nauczyć przez te wydarzenia. Doświadczając „głodu Eucharystii” z jeszcze większą pokorą prosimy, aby Pan przymnożył nam wiary. Prosimy Pana, abyśmy przeszli przez ten czas oczyszczenia umocnieni i jeszcze bardziej świadomi wartości Boga i potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, w drodze do nieba.

Przypominamy i dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni oraz folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Prosimy o zachowanie dystansu od innych modlących się osób. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Jeden kapłan udziela Komunii Świętej na życzenie wiernych również w wejściu do świątyni.

2. Dziś Gorzkie Żale o 17.00 Przed kościołem przez cały dzień zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy.

3.W tym tygodniu, poza planowanymi Eucharystiami, kościół będzie otwarty:

Wielki Poniedziałek –  od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi

Wielki Wtorek – od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi

Wielka Środa – od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek

 • Rano nie ma Eucharystii
 • Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i druga o godz. 19.00 (z transmisją) z udziałem chóru i procesją do Ciemnicy. Kościół otwarty do 23.00.

Wielki Piątek– obowiązuje nas post ścisły, kościół będzie otwarty cały dzień

 • Ciemna Jutrznia o godz. 7.00
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – po niej dla chętnych obrzęd Komunii Św.
 • Droga Krzyżowa o godz. 17.00 (z transmisją) – po niej dla chętnych obrzęd Komunii Św.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 (z transmisją) z udziałem chóru. Taca na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Dla osób chętnych będzie możliwość Adoracji przy Grobie Pańskim w nocy z piątku na sobotę w godz. od 22.00 do 7.00 rano. Zapisy na nocną modlitwę u siostry Ani – zakrystianki pod nr tel.571 279 580 oraz na liście na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli nie będzie chętnych na wszystkie godziny nocne, Adoracja się nie odbędzie.

Wielka Sobota

 • Ciemna Jutrznia o godz. 7.00
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego
 • Poświęcenie pokarmów przed kościołem (ufamy, że pogada będzie nam sprzyjać) od 8.00 do 16.00. Podczas błogosławienia pokarmów, ministranci i lektorzy będą rozprowadzać wodę święconą.
 • 00-13.00, 14.00-16.00 możliwość spowiedzi dla tych osób, które wcześniej nie mogły do niej przystąpić

Wielka Noc – Zmartwychwstanie Pańskie

 • Wigilia Paschalna po zachodzie słońca o 19.30 (z transmisją) z udziałem chóru. Przynosimy świece chrzcielne.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św.

– o 6.00 z ograniczoną procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, dodatkowa o 17.00 oraz o 18.00 i 19.30.

 1. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych i normami liturgicznymi naszej Diecezji w trosce o bezpieczeństwo wiernych, w liturgii może uczestniczyć w naszej świątyni tylko 45 osób. Po osiągnięciu limitu prosimy o uczestnictwo w liturgii na zewnątrz kościoła. Można zabrać krzesła z kruchty kościoła. Głośnik zewnętrzny zostanie włączony, a jeden z księży będzie udzielał Komunii Świętej w wejściu do świątyni. Bardzo prosimy o dyscyplinę tej sprawie i dziękujemy za wyrozumiałość.
 2. Zapraszamy Was Kochani do łączności duchowej w Liturgiach przez naszą stronę internetową www.meczennicy.waw.plonline, jak również przez naszego parafialnego Facebooka.
 3. Z racji dużych ograniczeń w liczbie uczestniczących w liturgii chcemy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy oraz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odprawiać dodatkową Mszę Świętą o godz. 17.00.
 4. Jeżeli na terenie naszej parafii mieszkają osoby uzdolnione lub wykształcone muzycznie, zapraszamy Was serdecznie do wsparcia naszego Chóru Parafialnego podczas uroczystych obchodów Triduum Paschalnego. Próby odbędą się w najbliższy poniedziałek i środę o godzinie 19:15 w sali nad zakrystią. Można kontaktować się tez z dyrygentem indywidualnie telefonicznie, czy też za pośrednictwem Facebooka.
 5. Jutro w poniedziałek o 8.30 prosimy o pomoc w dokładniejszym sprzątaniu kościoła przed świętami.

Rozpoczęliśmy prace porządkowe ogrodzenia od ulicy Spalinowej. W niektórych miejscach został założony monitoring, bardzo dziękujemy Panu Wojtkowi i Panu Tomkowi za dar i pracę wykonaną na rzecz naszej wspólnoty. Dziękujemy tym osobom, które zatroszczyły się o nowe kwiatki przed kościołem i przy ścianie chwały. Bardzo dziękujemy za troskę i modlitwę za naszą wspólnotę, za każdy dar serca, za ofiary składane na tacę, za przelewy na nasze konto parafialne. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, razem idziemy drogą zbawienia.

Przypominamy, że tekst ogłoszeń wywieszony jest na tablicy przed kościołem oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB, tam także katechezy dla dzieci na daną niedzielę nagrane przez nasze siostry i szefową bielanek.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+   Waldemar Maciej Radzikowski l. 77 , zam. przy ul. Ostrobramskiej,

+ Krzysztof Stefan Zwierzyński l. 77, zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Zbigniew Wojciech Wnękowski l. 76 zam. przy ul. Fundamentowej,

+ Krystyna Wielgolas l. 93 zam. przy ul. Rozłuckiej,

+ Janina Zbieć l.85, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o godz. 11.00

módlmy się za naszych parafian, za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, za tych, którzy odeszli do Pana Boga nagle, samotnie, bez rodziny, w szpitalach, może nie przygotowani do śmierci, ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek