NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

Kochani Parafianie,

Przypominamy i dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Prosimy o zachowanie dystansu od innych modlących się osób. Księża, od początku pandemii, przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dezynfekowali sobie dłonie. Jeden ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej. Udzielamy Komunii Świętej na życzenie wiernych również w wejściu do świątyni.

  1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św.

– o 6.00 z ograniczoną procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00 (z transmisją), 11.30, 13.00, dodatkowa o 17.00 oraz o 18.00 i 19.30. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona będzie na KUL.

  1. Zgodnie z wytycznymi w trosce o bezpieczeństwo wiernych, w liturgii może uczestniczyć w naszej świątyni 45 osób. Po osiągnięciu limitu prosimy o uczestnictwo w liturgii przed kościołem. Można zabrać krzesła z kruchty kościoła. Głośnik zewnętrzny zostanie włączony, a jeden z księży będzie udzielał Komunii Świętej w wejściu do świątyni. Bardzo prosimy o dyscyplinę tej sprawie i dziękujemy za wyrozumiałość.
  2. Zapraszamy Was Kochani do łączności duchowej w Liturgiach przez naszą stronę internetową www.meczennicy.waw.pl, jak również przez naszego parafialnego Facebooka.
  3. Z racji dużych ograniczeń w liczbie uczestniczących w liturgii chcemy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jutro w Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy oraz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odprawiać dodatkową Mszę Świętą o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy oddawać nasze życie Bożemu Miłosierdziu. Msze św. jak w każdą niedzielę i oczywiście dodatkowa o 17.00. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji.
  5. W najbliższy czwartekpo Mszy Św. o 18 uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym, serdecznie zapraszamy.
  6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, możemy spożywać pokarmy mięsne.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Światła-Via Lucis”, które poprowadzi wspólnota Spragnieni(20+/30+) online w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, sobota 10 kwietnia o godz. 20.00 Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907
  8. Dziękujemy wszystkim parafianom za włączenie się w akcje „Koszyk dla seniora” oraz „Wielkanocna poczta dla seniora”. Przygotowaliśmy 65 paczek i rozdysponowaliśmy sumę 1230 zł dzieląc się z najbardziej potrzebującymi. Dziękujemy za piękne kartki wielkanocne dla samotnych seniorów. Przy tej okazji chcemy również podziękować: p. Ireneuszowi ze sklepuBig Market,przy ul. Kinowej 19, p. Sylwii ze sklepu Groszekprzy ul. Majdańskiej 11, p. Małgorzacie ze sklepu Warus, przy ul. Grenadierów, p. Agnieszce ze sklepu Carrefourprzy ul. Międzyborskiej 57/65 za wsparcie naszych akcji parafialnych.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem siostry Karoliny za kierowanie naszym parafialnym Caritasem. Dziękujemy Harcerzom i Wolontariuszom  za włączenie się w akcję rozwiezienia paczek seniorom, jak również p. Danucie i Jadwidze za pomoc niesioną każdego dnia.

  1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za wielką troskę modlitewną i materialną, słowa wsparcia, życzliwości i jedności, tak bardzo okazywane w ostatnich dniach. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za parafialny monitoring, za piękne kwiaty do Grobu Pańskiego, osobom, które przygotowały dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego na czele z s. Anią. Księżom i Siostrom za dobre pomysły, troskę o liturgię. Dziękujemy Braciom z TT za pilnowanie naszego bezpieczeństwa i porządku w kościele. Dziękujemy Panu Klaudiuszowi i naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie ostatnich Liturgii. Dziękujemy naszym pracownikom parafialnym, Paniom Organistkom p. Agnieszce i p. Marzannie oraz p. Markowi. Dziękujemy za sprzątniecie naszego kościoła przed świętami, pracującym przy porządkowaniu zieleni, Paniom opiekującym się naszą kapliczką i sadzącym kwiatki, Pani Joannie za prowadzenie naszej strony internetowej, naszym wspólnotom modlitewnym, za pomoc, troskę i hojność.

Pragniemy podziękować Bogu za każdą i każdego z Was. Modlimy się za Was, wypraszając Boga, aby błogosławił dalej za każde dobro uczynione i prowadził nasze Rodziny.

Kochani Parafianie, składamy Wam serdeczne i szczere życzenia

w święta Wielkanocne, w te święta Bożej Miłości!

Jako ludzie praktykujący naszą wiarę, słyszymy i przyjmujemy orędzie Zmartwychwstałego Pana, który przychodzi do nas czasami zalęknionych, zamkniętych i mówi – „pokój wam”. Boży pokój, w naszych sercach, małżeństwach, rodzinach, parafii, Ojczyźnie, daje nam nadzieję. Bóg jest większy od naszych problemów, słabości, nałogów, niepokojów, niedomagań i wątpliwości.

„Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, to…” Miłość by przegrała, a tak zwyciężyła i zaprasza nas na drogę miłości. Bądźmy dalej dla siebie życzliwi, zatroskani i świadomi swojej wiary.

Życzymy Wam Kochani, tej nadziei, która jest związana ze spotkaniem Zmartwychwstałego Jezusa i radości codzienności w Jego Życiu. Niech Bóg nas dalej prowadzi we wspólnocie Kościoła, naszej parafii i pozwala cieszyć się obecnością drugiego człowieka.

Życzymy Wam radości z drobnych rzeczy, zachwytu, czasu dla najbliższych i czasu na sprawy najważniejsze. Niech Dobry Bóg obdarza nas błogosławieństwem, zdrowiem i jednością.

Tego Wam życzymy – siostry zakonne i księża.

Nie ustawajmy w nadziei!

Matko Boża Królowo Polskich Męczenników, Módl się za nami!

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, za ofiary pandemii.

Módlmy się za tych, którzy odeszli z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu:

+ Wanda Szynkiewicz l. 79 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Lidia Domżała l. 98 zam. przy ul. Grenadierów

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek….