XXV Niedziela Zwykła – 19 września

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

 1. Dziś w kościele spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania, tych którzy już rozpoczęli swoje przygotowania o godz. 16:00. Prosimy o obecność. Ks. Olgierd serdecznie zaprasza.
 2. Dziś po mszy św. o 11.30, na której będzie poświęcenie tornistrów, serdecznie zapraszamy na gofry, naleśniki, gorącą czekoladę, lemoniadę, konkursy i dmuchane zabawki. Będzie to okazja do wzajemnego poznania się i rodzinnego spędzenia czasu. Zapraszamy całe rodziny.
 3. Nasz chór parafialny Cantores Reginae po urlopie wakacyjnym wznawia działalność i ogłasza nabór. Zapraszamy każdego. W tym sezonie zmieniamy dzień prób. Spotykać się będziemy w PONIEDZIAŁKI o godz. 19:15 w sali nad zakrystią. Pierwsza próba już jutro! Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek święto Apostoła Mateusza Ewangelisty.
 5. We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia zapraszamy naszych Seniorów do sali nad zakrystią na spotkanie od godz. 11.00 do 13.00. Jest to czas wspólnych rozmów, modlitw i różnych inicjatyw.
 6. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 rozpocznie się 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 21:00 odprawiona będzie Msza Św. Adoracja trwać będzie całą noc do godz.18:00 w piątek. Serdecznie zapraszamy na ten modlitewny czas. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii bądź na stoliku w kościele, gdzie można wziąć również szczegółowe informacje.
 7. We czwartek wspomnienie św. o. Pio. We czwartek p. Karolina zaprasza na ćwiczenia fizyczne – o 17.00 na zdrowy kręgosłup, o 18.00 płaski brzuch. Ponieważ na zajęciach jest limit miejsc, a jest już kilka osób, prośba o kontakt tel. przed przyjściem (tel. 508 873 919). Zapraszamy do ćwiczeń.
 8. KATECHEZA DOBREGO PASTERZA Na pierwszą katechezę dla dzieci przedszkolnych metodą Montessori zapraszamy w sobotę, 25 września o godz. 11:00 do salki nad zakrystią.
 9. Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę 25 września o godz. 19:30 do salki nad zakrystią. Chętnych studentów, osoby pracujące zainteresowane medytacją Słowa Bożego oraz spotkaniami tematycznymi prosimy o kontakt z s. Małgorzata, tel. 535 591 907 lub ks. Pawłem.
 10. Zostało jeszcze 10 miejsc wolnych na Pielgrzymkę do Zuzeli. Zapraszamy do zapisywania się (koszt: 40 zł). Wyjazd 25 września w sobotę o godz.9:00. Zbiórka przed Kaplicą MB Królowej Polskich Męczenników o godz.8:45.
 11. Zapraszamy dzieci do udziału w korepetycjach z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego, które będą odbywać się w trybie stacjonarnym w naszej parafii. Zachęcamy nauczycieli i wolontariuszy chętnych do prowadzenia takich zajęć o zgłoszenie się do s. Małgorzaty, tel. 535 591 907
 12. Zapraszamy narzeczonych na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego dnia 1 października tj. piątek o 19.00. Następny kurs w naszej parafii dopiero na wiosnę.
 13. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Ich celem jest osobiste spotkanie i doświadczenie Boga, który Cię kocha. Jest to też czas na ułożenie relacji z Jezusem Chrystusem oraz podjęcie nowego życia w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu przez okres 9 tygodni i trwać ok. 1,5 do 2 godzin. Dodatkowo uczestnicy rozważają Słowo Boże na codziennej 15-minutowej modlitwie osobistej.
 14. Kancelaria czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.50 i w tym roku dodatkowo czynna w każdą środę w godz.19.00-20.00 dla osób dłużej pracujących.
 15. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami, którzy chcą przygotować swoje dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Również w przyszłą niedzielę, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach odbędzie się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantescommunicantes) oraz zbiórka ofiar do puszek na pomoc żywnościową mieszkańcom Afganistanu.
 16. Serdecznie zapraszamy na występ bardzo znanego i chętnie słuchanego Chóru Harfa pt. „BRZASK NIEPODLEGŁOŚCI – CYKL KONCERTÓW PATRIOTYCZNYCH” w niedzielę 3 października o godz. 14.00
 17. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.
 18. W tym tygodniu udało nam się zakończyć remontu dachu kościoła nad częścią katechetyczną. Dach został uszczelniony i dwukrotnie pomalowany. Ufamy, że na dalsze 20 lat. Dziękujemy za wsparcie naszych inwestycji. W tym tygodniu rozpoczynamy prace związane z instalacją paneli fotowoltaicznych. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, życzliwe maile, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: 

+ Zofia Krusiewicz l. 86 zam. przy ul. Turbinowej,

+ Jerzy Niedbalski,

+ Daniela Irena Hunkiewicz l. 94, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 11.00

módlmy się za poległych żołnierzy, harcerzy i pomordowanych mieszkańców Warszawy w czasie powstania, ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….