XXVI Niedziela Zwykła – 26 września

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

  1. Dziś w po msz św. o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami, którzy chcą przygotować swoje dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Dziś, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach odbędzie się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych oraz zbiórka ofiar do puszek na pomoc żywnościową mieszkańcom Afganistanu. Dziękujemy za wsparcie mieszkańców Afganistanu.
  2. We wtorek wspomnienie św. Wacława. Zapraszamy do sali nad zakrystią na próbę naszego chóry o 19.15, także nowe osoby.
  3. We środę rocznica poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze. Tego dnia zapraszamy naszych Seniorów do sali nad zakrystią na spotkanie od godz. 11.00 do 13.00. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We czwartek wspomnienie św. Hieronima. We czwartek również p. Karolina zaprasza na ćwiczenia fizyczne. Ponieważ na zajęciach jest limit miejsc, prośba o kontakt tel. przed przyjściem (tel. 508 873 919). Zapraszamy do ćwiczeń.
  5. W pierwszy piątek miesiąca rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, które będą w dnia powszednie o 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.
  6. Zapraszamy narzeczonych na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego dnia 1 października tj. piątek o 19.00 w sali nad zakrystią. Następny kurs w naszej parafii dopiero na wiosnę.
  7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi (przyjmujemy Komunię św. wynagradzającą), po mszy św. różaniec i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  8. W przyszłą niedzielę:

– po mszy św. o 13.00 występ bardzo znanego i chętnie słuchanego Chóru Harfa pt. „BRZASK NIEPODLEGŁOŚCI – CYKL KONCERTÓW PATRIOTYCZNYCH

– o 15.30 spotkanie męskiej grupy Totus Tuus w sali nad zakrystią

– o 16.00 msza św. dla rodzin i dzieci, które będą przygotowywać się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii.

– o 17.00 nabożeństwo różańcowe

– o 18.00 msza św. za Ojczyznę

9. Zapraszamy dzieci do udziału w korepetycjach z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego, które będą odbywać się w trybie stacjonarnym w naszej parafii. Zachęcamy nauczycieli i wolontariuszy chętnych do prowadzenia takich zajęć o zgłoszenie się do s. Małgorzaty, tel. 535 591 907

10.Katolicka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Ich celem jest osobiste spotkanie i doświadczenie Boga, który Cię kocha. Jest to też czas na ułożenie relacji z Jezusem Chrystusem oraz podjęcie nowego życia w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczną się w najbliższy czwartek o 19.30 w kościele. Później spotkania będą odbywać się raz w tygodniu we środy o 19.30 przez okres 9 tygodni i trwać ok. 1,5 do 2 godzin. Dodatkowo uczestnicy rozważają Słowo Boże na codziennej 15-minutowej modlitwie osobistej.

11.Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na noc czuwania w intencji polskich emigrantów. Wyjazd w piątek, 15 października spod kościoła o godz. 13:00 a powrót w sobotę rano. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, Eucharystii oraz czuwaniu w kaplicy przed cudownym obrazem MB Częstochowskiej poprowadzonym przez Siostry Misjonarki oraz Księży Chrystusowców. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

13. Bardzo cieszymy się wspólnym czasem spędzonym na naszym pikniku parafialnym w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie naszego świętowania. Radość i uśmiech dzieci jest najlepszym podziękowaniem. Pamiętamy słowa Jezusa: „Wszystko co uczyniliście jednemu za tych najmniejszych …”. Jeszcze raz dziękujemy i Bogu niech będą dzięki.

14. Cieszymy się również z naszej wczorajszej pielgrzymki parafialnej do Zuzeli.

15. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z instalacją paneli fotowoltaicznych. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, życzliwe maile, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

módlmy się za poległych żołnierzy, harcerzy i pomordowanych mieszkańców Warszawy w czasie powstania, ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….