XXVII Niedziela Zwykła – 3 października

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

 1. Dziś po mszy św. o 13.00 występ bardzo znanego i chętnie słuchanego Chóru Harfa pt. „BRZASK NIEPODLEGŁOŚCI – CYKL KONCERTÓW PATRIOTYCZNYCH

– o 15.30 spotkanie męskiej grupy Totus Tuus w sali nad zakrystią

– o 16.00 msza św. dla rodzin i dzieci, które będą przygotowywać się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii.

– o 17.00 nabożeństwo różańcowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę

 1. Jutro I poniedziałek miesiąca o 17.00 różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 msza św. z naszych bliskich zmarłych. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 17.00. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o 17.30.
 2. Jutro wspomnienie św. Franciszka, a we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
 3. We środę adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy(REO). Drugie spotkanie rekolekcyjne odbędzie się w najbliższą środę o godz.19:30 (jest to ostatnia szansa aby dołączyć do grupy rekolekcyjnej).
 4. We czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Bardzo dziękujemy. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Adorację, która rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej i potrwa do godz. 20:00. W czasie Adoracji będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 5. Wspólnota Spragnieni ( 20+30+) zaprasza na medytację Słowa Bożego metodą Lectio Divina w sobotę, 9 października o godz. 19:30 do salki nad zakrystią. Jest też możliwość połączenia się online. Zainteresowanych prosimy o kontakt z s. Małgorzatą, te. 535 591 907
 6. Msza Św. rozpoczynająca Rok Akademickiodbędzie się w Niedzielę 10 października o godz.19:30. Zapraszamy Profesorów, wykładowców, studentów, pracowników akademickich, aby zacząć kolejny rok studiów z Bożym błogosławieństwem. Za tydzień również przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 7. Kancelariaczynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.45 oraz we środę od 19.00 do 20.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na noc czuwania w intencji polskich emigrantów. Wyjazd w piątek, 15 października spod kościoła o godz. 13:00 a powrót w sobotę rano. W programie udział w Apelu Jasnogórskim, Eucharystii oraz czuwaniu w kaplicy przed cudownym obrazem MB Częstochowskiej poprowadzonym przez Siostry Misjonarki oraz Księży Chrystusowców. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Pragniemy zaprosić Was Kochani na spotkanie z Lectio divina – z jęz. łac. to „Boże czytanie”, które polega na czytaniu Pisma Świętego, w świetle Ducha Świętego, w taki sposób, że przeczytane, poddane medytacji i przyjęte do realizacji Słowo Boże staje się prawdziwą modlitwą i przemienia nasze życie. Zapraszamy na 2 spotkania w miesiącu: 2 i 4 czwartek miesiąca, od godz.19:00-20:00, w miarę możliwości proszę zabrać swój egzemplarz Pisma Świętego.

Modlitwa słowem Bożym dostępna jest dla wszystkich wierzących, ponieważ Słowo Boże skierowane jest do wszystkich ludzi bez wyjątku. Jest to bardzo prosta, a zarazem bardzo praktyczna droga życia duchowego. To forma modlitewnej refleksji, która podejmuje rozważanie „misteriów Chrystusa”, podobnie jak tajemnice różańca, zdążając do poznania miłości Jezusa Chrystusa, do zjednoczenia z Nim (por. KKK 2708). Wprowadza nas w coraz głębsze doświadczenie mocy słowa Bożego, które rodzi w nas nowe życie, oczyszcza i uzdrawia. Patronką na tej drodze jest Maryja, Matka Słowa, która rodzi w nas Słowo – Jezusa.

 1. Spotkania dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania, tych którzy w poprzednich latach rozpoczęli swoje przygotowania, odbywają się w każdą niedzielę o godz. 16:00.
  Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do bierzmowania, odbędzie dzisiaj (3 X) po Mszy Świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią. Nowa grupa przygotowująca się Bierzmowania rozpocznie swoje spotkania 10 października (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią.
 2. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.
 3. Intencja różańcowa w październiku; o pokój i szacunek dla Boga w naszej Ojczyźnie
 4. W tym tygodniu zabezpieczaliśmy od wilgoci ściany od strony kancelarii. Prosimy w wsparcie modlitewne dla naszych projektów, bo pojawiają się jakieś „dziwne trudności”. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, życzliwe maile, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty: 

+ Sławomir Usiński l.59 zam. przy ul. Fundamentowej

módlmy się za poległych żołnierzy, harcerzy i pomordowanych mieszkańców Warszawy w czasie powstania, ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….