XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

 1. Msza Św. rozpoczynająca Rok Akademickiodbędzie się dzisiaj o godz.19:30. Zapraszamy, aby zacząć kolejny rok studiów z Bożym błogosławieństwem.
 2. Przed kościołem przez cały dzień zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia św. Jana Pawła II. Dziękujemy za wsparcie młodych zdolnych ludzi pochodzących z niezamożnych rodzin.
 3. Nowa grupa przygotowująca się do Bierzmowania rozpocznie swoje spotkania dziś po Mszy Świętej o godz. 18:00 w salce nad zakrystią.
 4. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza dziś na spotkanie o 19.30 w sali nad zakrystią.
 5. Zapraszamy na Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz.19:00 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii. Również we wtorek próba chóru parafialnego o 19.15 w sali nad zakrystią, serdecznie zapraszamy nowe chętne osoby aby dołączyły do nas.
 6. We środę 13 dzień miesiąca, o 17.15 różaniec fatimski z procesją. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. We czwartek 14 października Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Zapraszamy do modlitwy za naszych pedagogów i pracowników szkół na mszę św. o godz. 18.00
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na noc czuwania. Wyjazd w piątek, 15 października spod kościoła o godz. 13:00 a powrót w sobotę rano. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 28 października. Przebranie za świętego obowiązkowe. Zapisy w zakrystii u s. Moniki ks. Olgierda.
 10. Odpowiadając na pytania, widzimy potrzebę, aby w naszej parafii powstał kolejny Krąg Domowego Kościoła. Domowy Kościół to duchowa formacja dla małżeństw. Więcej informacji u Ks. Pawła.
 11. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób:
 12. a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych,
 13. b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św.
 14. c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00

Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić.

15. Cieszymy się, że ruszyły korepetycje dla dzieci i młodzieży oraz świetlica Caritas. Jeżeli są osoby chętne do pomocy dzieciom, prosimy o zgłoszenia przez FB parafialnego.

16. W kolejne dwie niedziele (17 i 24 X) ministranci będą rozprowadzali znicze pod kościołem – w ten sposób można wesprzeć ich posługę.

17. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

18. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace na dachu w związku z instalacją paneli fotowoltaicznych. Dziękujemy za wsparcie modlitewne dla naszych projektów. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, życzliwe maile, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: 

+ Jarosław Filip Kaczmarek l. 62 zam. przy ul. Kinowej

+ Cecylia Krystyna Sas zam. przy ul. Walewskiej

+ Stanisława Nowacka l. 86, której pogrzeb odbędzie się we czwartek o 12.00 w naszym kościele

módlmy się za ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….