XXIX Niedziela Zwykła – 17 października

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

 1. Dziś ministranci rozprowadzają znicze pod kościołem.
 2. Pani psycholog Agnieszka, nasza parafianka, służy bezpłatną pomocą psychologiczną w każdy poniedziałek miesiąca o 17.00 w sali przy kancelarii. Dziękujemy Pani Agnieszce za jej służbę.
 3. Jutro święto Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
 4. We wtorek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszym kościele. Zapraszamy do naszego parafialnego chóru na próbę we wtorek o 19.30 w sali nad zakrystią.
 5. We środę o 17.00 adorację prowadzi wspólnota dla intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. Przypominamy o modlitwie różańcowej każdego dnia o 17.30, z udziałem dzieci we wtorek i czwartek. Tę modlitwę szczególnie umiłował św. Jan Paweł II.
 7. Wspólnota Spragnieni zaprasza na spotkanie z ks. Leonardem „Radosna wiara Ugandy – tańce, kawa, przysmaki prosto z Afryki”, posługującym w naszej parafii od zeszłego roku, w sobotę, 23 października o godz. 19:00 do salki nad zakrystią. Jest też możliwość połączenia się online. Zainteresowanych prosimy o kontakt z s. Małgorzatą, tel. 535 591 907
 8. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o 16.00 dla dzieci, które przygotowują się do spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy rodzinnie. Również tego dnia rozpoczniemy Światowy Tydzień Misyjny, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 9. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w 28 października. Przebranie za świętego obowiązkowe. Zapisy w zakrystii u s. Monikii ks. Olgierda.
 10. Odpowiadając na pytania, widzimy potrzebę, aby w naszej parafii powstały kolejne Krągi Domowego Kościoła. Domowy Kościół to duchowa formacja dla małżeństw. Mamy już 9 małżeństw chętnych, jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć to prosimy o szybką decyzję, serdecznie zapraszamy. Więcej informacji u Ks. Pawła.
 11. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób:
 12. a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych,
 13. b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św.
 14. c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00

Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić.

 1. Cieszymy się, że ruszyły korepetycje dla dzieci i młodzieży oraz świetlica Caritas. Jeżeli są osoby chętne do pomocy dzieciom, prosimy o zgłoszenia przez FB parafialnego.
 2. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.
 3. W tym tygodniu dalej pracujemy na dachu w związku z instalacją paneli fotowoltaicznych. Dziękujemy Bogu za pogodę, parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe naszych projektów. Cieszymy się z naszego klubu Seniora. Bardzo dziękujemy za ofiarowane krzesła do kancelarii, piękne wrzosy, wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, życzliwe maile, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: 

+ Ireneusz Pniewski l. 82 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Jan Włodarczyk l. 91 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Marian Gutowski l. 94 zam. przy Waszyngtona

+ Kazimierz Strzyga l. 89, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 9.00 w naszym kościele

+ Janina Sadowska l. 96, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00 w naszym kościele

módlmy się za ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….