XXX Niedziela Zwykła – 24 października

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

  1. Dziś o 16.00 dodatkowa msza św. dla dzieci, które przygotowują się do spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy rodzinnie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Różaniec Misyjny o godz.17:00 który będziemy odmawiać w różnych językach świata. Będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę, a przeznaczone na misje naszej diecezji w Sierra Leone.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj tydzień modlitw w intencji misji. Codziennie na naszym FB parafialnym o godz.19:00 pojawi się filmik z dziesiątką różańca za misje odmówiony przez misjonarzy i misjonarki z różnych części świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za misje.
  4. Pani psycholog Agnieszka, nasza parafianka, służy bezpłatną pomocą psychologiczną w każdy poniedziałek o 17.00 w sali przy kancelarii.
  5. We środę o 17.00 adorację prowadzi wspólnota dla intronizacji NSPJ. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na kolejne spotkanie ze Słowem Bożym i rozważanie go metodą Lectio Divina. W najbliższą środę o godz.19:00 w salce na drugim piętrze nad zakrystią.
  6. W czwartek nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 17:00 i w ten sposób rozpoczniemy Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zapisy w zakrystii do dziś.
  7. We czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej relikwie bł. Karola Acutisa. Karol urodził się 3 maja 1991 w Londynie. W wieku 7 lat rozpoczął praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii oraz cotygodniowej spowiedzi świętej. Był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o sanktuariach Maryjnych na świecie. Eucharystię nazywał autostradą do nieba. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Dwa miesiące przed swoją śmiercią dowiedział się, że choruje na białaczkę. Choroba, która u niego miała ostry przebieg, rozwinęła się bardzo szybko. 12 października 2006 zmarł, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. Proces beatyfikacyjny w 2013, a 21 lutego 2020 Kościół zatwierdził cud za jego wstawiennictwem, otwierając drogę do beatyfikacji, która nastąpiła w bazylice św. Franciszka z Asyżu 10 października 2020. Kazania o świętym będzie głosił ks. Michał Dziedzic, duszpasterz młodzieży naszej diecezji.
  9. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Lasek pod Warszawą, gdzie żyła i pracowała Błogosławiona Matka Elżbieta Róża Czacka, beatyfikowana 12 września tego roku razem z Kardynałem Wyszyńskim. Pielgrzymka planowana jest na 27 listopada. Koszt wyjazdu: 30 zł. Zapisy w zakrystii
  10. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – układ mszy św. jak w każdą niedzielę, a o godz. 17.00 procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi.  2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, a po niej procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi. Po południu o godz. 17.00 kolejna procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi oraz msza św. o godz. 18.00.

Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych.

Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić.

Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

W tym tygodniu dalej pracujemy na dachu w związku z instalacją paneli fotowoltaicznych. Wymieniliśmy dwie skrzynki energetyczne oraz trwają prace nad zabezpieczeniem przed wilgocią schodów i tarasu przy kancelarii. Dziękujemy Bogu za pogodę, parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe naszych projektów. Bardzo dziękujemy wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz kościół, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: 

+ Władysława Witek l. 74, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o godz. 10.00, módlmy się za ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….