XXXIV Niedziela Zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada

Kochani Parafianie, dziękujemy za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, zakrywanie nosa i ust w kościele oraz o używaniu środków do dezynfekcji dłoni przy wejściu do naszej świątyni, jak również folii w konfesjonale po swojej spowiedzi. Ksiądz przy chrzcielnicy, udziela Komunii tylko na dłoń, a pozostali kapłani udzielają Ciała Pańskiego na życzenie wiernych do ust w postawie stojącej lub klęczącej.

1.Dziś zapraszamy młodzież, która jest w 8 klasie lub starszą, na spotkanie rozpoczynające nowy cykl przygotowań do Bierzmowania o godz. 16:00 w sali nad zakrystią.

2.Zapraszamy małżeństwa, które chcą dołączyć do Wspólnoty Małżeńskiej Kościoła Domowego na spotkanie organizacyjne o godz.16:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji u Ks. Pawła.
Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji, bardzo dziękujemy.

3.Jutro wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej, modlimy się za wszystkich którzy ubogacają śpiewem naszą liturgię: nasze Panie Organistki, scholę dziecięcą, scholę młodzieżową i chór parafialny. Bardzo dziękujemy za ich posługę

4.Katecheza Dobrego Pasterza prowadzona metodą Montessori dla dzieci w wieku przedszkolnym, odbędzie się w sobotę, 27 listopada o godz. 11:00 w salce nad zakrystią. Zapraszamy! kontakt: s. Małgorzata Michalik, 535591907

5.Również w sobotę zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Lasek pod Warszawą, gdzie żyła i pracowała Błogosławiona Matka Elżbieta Róża Czacka, beatyfikowana 12 września tego roku razem z Kardynałem Wyszyńskim. Jest jeszcze kilka miejsc, wyjazd o 9.00 (zbiórka przed Kapliczką).

6.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Po mszy św. o 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na nasza stół wigilijny. O godzinie 16:00 podczas Mszy Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i spowiedzi i ich rodzin, poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych – serdecznie zapraszamy. Duchowy plan Adwentu wraz z rekolekcjami podamy w przyszłą niedzielę.

7.Zapraszamy na obóz narciarski rodziny naszej parafii do Zieleńca w terminie 1-5 lutego 2022. W planie codzienna Msza Święta, wspólne modlitwy. Cena będzie uzależniona od ilości zgłoszonych osób. Zapisy w zakrystii u ks. Olgierda.

8.Zapraszamy parafian, a szczególnie młodzież na “Spotkanie ze Świętymi” w naszym kościele, 5 XII (niedziela) o godz. 16:00. Będzie to okazja żeby w atmosferze modlitwy przybliżyć postacie młodych ludzi, którzy pięknie i po Bożemu przeszli przez swoje życie.

9.Nasza parafianka Irena Świerdzewska napisała książkę, w której opisuje miejsca związane z błogosławionym kard. Stefanem Wyszyńskim pt. „Śladami Prymasa Tysiąclecia”. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem można porozmawiać z autorką i nabyć książkę.

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Bardzo dziękujemy Panu Włodzimierzowi za pomoc przy usuwaniu awarii naszych bezpieczników w kościele na chórze. Pan Włodzimierz będzie jeszcze pracował nad usterką we wtorek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Dziękujemy wspólnocie dla Intronizacji NSPJ za ofiarowany piękny tron pod monstrancję.

Zakończyliśmy prace związane z instalacją naszej fotowoltaiki, ufamy, że jutro instalacja zostanie uruchomiona i zacznie nam służyć. W tym miesiącu spotka się również rada parafialna. Dziękujemy parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe naszych projektów. Bardzo dziękujemy wspólne modlitwy, za każdy dar serca, za troskę o nasz parafialny kościół, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

+ Mirosława Zatorska l. 91 zam. przy Kinowej

módlmy się za ofiary pandemii, módlmy się za zmarłych naszych parafian, którzy w tej świątyni słuchali Słowa Bożego, otrzymywali łaski, tę świątynię budowali, utrzymywali,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….